Barcelona opět na pokraji vyřazení z Ligy mistrů, na Juventusu dostala tři góly

22:49
Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů Barcelonu 3:0 a výrazně se přiblížili k postupu do semifinále. Domácí nakročili za jasnou výhrou dvěma góly Paula Dybaly ze 7. a 22. minuty a třetí trefu přidal v 55. minutě Giorgio Chiellini. Barcelona neuspěla ani ve čtvrtém utkání na stadionu Juventusu. Odveta se hraje 19. dubna na Nou Campu. Druhý úterní zápas mezi Dortmundem a Monakem byl přeložen na středu kvůli explozím v blízkosti autobusu domácí Borussie.

Fotbalisté Juventusu Turín slaví gól ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Barcelonou foto: ČTK

Úvodní čtvrtfinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Juventus Turín - FC Barcelona 3:0 (2:0)
Branky:
7. a 22. Dybala, 55. Chiellini. Rozhodčí: Marciniak - Listkiewicz, Sokolnicki (všichni Pol.). ŽK: Alves, Mandžukič, Khedira, Lemina - L. Suárez, Iniesta, Umtiti. Diváci: 41.092.

Utkání Borussia Dortmund - AS Monako bylo odloženo na středu kvůli explozím v blízkosti týmového autobusu Dortmundu.

Barcelona v minulém kole předvedla proti PSG historický obrat, když prohru 0:4 napravila domácím triumfem 6:1. Katalánský spolufavorit na celkové vítězství se ale příliš nepoučil a nevyšel mu ani další venkovní duel.

Barcelona sice v první půli držela míč 71 procent času, ale góly dával v odvetě za předloňské finále Juventus, který v červnu 2015 prohrál s Katalánci 1:3. Skóre otevřel v sedmé minutě střelou z otočky k tyči Dybala a připravil španělskému celku nejrychlejší inkasovaný gól sezony.

V 21. minutě mohl srovnat Iniesta, veterán v domácí brance Buffon ho ale vychytal. Na druhé straně se vzápětí z voleje po přihrávce ze strany střelou k tyči prosadil opět Dybala a za 22 minut čtvrtfinálového duelu dal tolik gólů, co za předchozích šest zápasů tohoto ročníku Ligy mistrů.

Po přestávce začala Barcelona aktivněji, ale gólové šance měl opět Juventus, spolu s Realem Madrid jediný neporažený tým soutěže. Higuaínovu střelu vyrazil Ter Stegen na roh, po němž se hlavou prosadil stoper Chiellini a dal svůj druhý gól v Lize mistrů a první od října 2009.

Barceloně se nedařilo a po víkendové porážce 0:2 v Málaze podruhé za sebou neskórovala. Nejlepší defenzivu soutěže v podání Juventusu nezlomil ani Suárez, který v 67. minutě nechal vyniknout Buffona. Vzápětí sudí Marciniak neodpískal pro hosty penaltu za ruku, na druhé straně naopak kvůli chybně odmávanému ofsajdu neplatil gól „Staré dámy“.

Juventus protáhl sérii bez porážky v domácích zápasech evropských pohárů na 22 utkání. Barcelona naopak prohrála třetí z posledních čtyř venkovních duelů Ligy mistrů.