Messi nedal penaltu, Barcelonu nasměroval k postupu přes City Suárez

22:37
MANCHESTER/PRAHA - Dvěma atraktivními zápasy pokračovalo v úterní večer osmifinálové kolo Ligy mistrů. V repríze loňského souboje Barcelona porazila Manchester City 2:1, oba její góly vstřelil Luis Suárez. V dalším zápase vyhrál Juventus nad Borussií Dortmund také 2:1.

Luis Suárez slaví gól v síti Manchesteru City. foto: Reuters

Manchester City ještě nikdy nepostoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů. A pokud bude chtít letos toto prokletí prolomit, bude mít na Nou Campu hodně práce.

Před úterním střetnutím s Barcelonou se sice z Anglie ozývala slova, že mužstvo vedené Manuellem Pellegrinim vyspělo a tentokrát si už s Barcelonou poradí.

Jenže odveta za loňské vyřazení v osmifinále se nekonala. V prvním letošním utkání byl navíc výkon Manchesteru ještě horší než před rokem. Alespoň tedy v prvním poločase. Chyby v obraně a nevýrazná ofenziva se odrazily na poločasovém vedení Barcelony o dva góly.

Poprvé po svém odchodu z Liverpoolu se Luis Suárez představil v soutěžním zápase na Britských ostrovech. Na stadionu Manchesteru City ho sice diváci vypískali, on jim ale odpověděl po svém.

Gael Clichy z Manchesteru City vidí od rozhodčího červenou kartu.
Hráči Juventusu slaví gól.

V 16. minutě kapitán domácích Vincent Kompany podběhl Messiho centr, k míči se tak dostal uruguayský útočník a z ostrého úhlu zakončil přesně ke vzdálenější tyči. Poté si už Suárez jen z plných plic zařval: „Gól!“

Ale to však od něj nebylo všechno.

O deset minut později mohl Suárez zvýšit na 2:0, sám proti Hartovi ale vyhořel. Své zaváhání ovšem napravil už za dalších pět minut. Celou akci nastartoval individuálně Messi, předal míč Albovi a jeho finální přihrávka našla Suáreze, který ve skluzu skóroval i díky levé tyči, od které se balón odrazil do brány.

Domácí začali hrozit až ve druhém poločase, ihned po změně stran soupeře tlačili, ale gól z toho nebyl. Ten vstřelil až v 69. minutě Sergio Agüero. Argentinský útočník vlétl do šestnáctky, Pigué ho nestihl skluzem zastavit a poté Agüero překonal gólmana Ter Stegena.

V hektickém závěru se Manchester snažil o vyrovnání, jenže ho zbrzdilo vyloučení Clichyho. V nastavení mužstvo podržel Hart, když chytil Messiho penaltu, ale domácí už skóre srovnat nedokázali.

Osmifinále fotbalové Ligy mistrů - první zápasy:

Manchester City - FC Barcelona 1:2 (0:2)
Branky: 69. Agüero - 16. a 30. Suárez. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Clichy, Fernando - Alves, Rakitič. Correia. ČK: 74. Clichy. Diváci: 45.081.

Juventus Turín - Borussia Dortmund 2:1 (2:1)
Branka: 13. Tévez, 43. Morata - 18. Reus. Rozhodčí: Lahoz - Devís, Pérez de Palomar (všichni Šp.). ŽK: Vidal, Pereyra (oba Juventus). Diváci: 41.182.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...