Barcelona konečně zvítězila. Přesto se proti La Coruně trápila

22:18
MADRID - Před úterní odvetou Ligy mistrů si pozvedli hodně pošramocené sebevědomí. Fotbalisté Barcelony ve 27. kole španělské ligy porazili poslední La Coruňu 2:0 i díky pojistce střídajícího Messiho

Barcelona (Messi) foto: Reuters

Fotbalová Barcelona si před úterní bitvou o čtvrtfinále Ligy mistrů proti AC Milán vylepšila náladu. V 27. kole španělské ligy se sice s poslední La Coruňou trápila, ale nakonec vyhrála 2:0. Vítězství jistil dvě minuty před koncem Lionel Messi.

27. kolo španělské ligy

Vallecano - Espaňol Barcelona 2:0 (9. Alejandro Domínguez, 77. Piti), Valladolid - Málaga 1:1 (41. Manucho - 8. Demichelis), Barcelona - La Coruňa 2:0 (38. Sánchez, 88. Messi).

Porážka v Champions league na AC Milán 0:2, vyřazení ze španělského poháru od Realu Madrid (1:3), porážka v lize s Realem Madrid (1:2). Barcelona, suverénní vládce španělské ligy, neprožívala v posledních dnech příjemné chvíle. Nešlo to Messimu, celé mužstvo bylo v útlumu.

Proti La Coruni nastoupila v mnoha náhradníky a na gól se čekalo do závěru poločasu, kdy si na centr Daniho Alvése naskočil Alexis Sánchez, hlavičkoval do země a hostujcí brankář už nedokázal míč vyrazit.

Druhý gól padl po pěkné kombinaci, Messi si nejdřív narazil s Iniestou, pak mu přihrávku vrátil Tello a argentinský útočník těsně před gólmanem do míče jen špičkou lehce dloubnul a přehodil Aranzubiu.

Messi naskočil do hry jako náhradník až v 70. minutě za Villu, od začátku nehrál například ani Busquets či Iniesta. Pedro, Piqué a Jordi Alba se do hry nedostali vůbec. Kouč Jordi Roura klíčové hráče šetřil před úterním soubojem s Milánem.