Barcelona deklasovala Vallecano 5:0 a odskočila Atlétiku

MADRID - Fotbalisté Barcelony vyhráli na hřišti Vallecana jasně 5:0 a v čele španělské ligy se osamostatnili o tři body před Atlétikem. Madridský celek má však k dobru nedělní zápas devátého kola s Pamplonou.

Song a Fábregas. foto: Reuters

Katalánští favorité se prvního gólu na hřišti madridského celku dočkali po dvaceti minutách hry. Fábregas našel mezi obránci Villu a nejlepší střelec v historii španělské reprezentace neměl problém překonat někdejšího barcelonského brankáře Rubéna.

Hosté zvýšili tři minuty po přestávce, když Montoyovu přihrávku zužitkoval přesnou střelou Messi. Jasně dominující Barcelona si nechala tři branky až na závěr. V 79. minutě zakončil Albovu akci Xavi a hned minutu po něm přidal čtvrtý zásah Fábregas, který z voleje trefil pas Pedra. V předposlední minutě pak přidal po kličce brankáři svůj druhý gól Messi.

Vedoucí ligový střelec se trefil potřinácté v sezoně a svěřenci trenéra Tita Vilanovy si připsali osmou ligovou výhru z devíti zápasů.