Nezastavitelný ‚Kanibal‘ Suarez z Barcelony: dalšími čtyřmi góly sestřelil Gijón

22:45
MADRID - Fotbalisté Barcelony se i po 35. kole španělské ligy udrželi v čele tabulky. Obhájci titulu i díky třem penaltám a čtyřem gólům Luise Suáreze deklasovali Gijón 6:0 a dál vedou o skóre před Atléticem a o bod před dalším madridským týmem Realem. Ten na hřišti Vallecana dotáhl dvougólovou ztrátu a vyhrál 3:2, Atlético doma zdolalo 1:0 Málagu.

Radost fotbalistů Barcelony. foto: Reuters

Barcelona ve středu dosáhla na hřišti La Coruni drtivého triumfu 8:0, ale doma se proti osmnáctému Gijónu zpočátku trápila. Přestože už ve 13. minutě otevřel skóre hlavou Lionel Messi, po zbytek prvního poločasu outsider odolával.

Katalánce uklidnil až v 63. minutě Suárez a střelou do odkryté branky zakončil týmovou akci. Pro uruguayského kanonýra to byl jubilejní padesátý soutěžní gól v sezoně, což se před ním v „Barce“ povedlo jenom Messimu.

Rayo Vallecano vs. Real Madrid (radost hostí).
Rayo Vallecano vs. Real Madrid.

Rozjetý Suárez poté zkompletoval hattrick, když během tří minut proměnil dvě penalty. Z třetího pokutového kopu Barcelony se pak prosadil Neymar. Poslední slovo na Camp Nou však v 88. minutě patřilo devětadvacetiletému Suárezovi, jenž skóroval přesnou střelou a zopakoval svůj čtyřbrankový večer proti La Coruni.

Atlético se proti Málaze trápilo a dlouho nedokázalo překonat brankáře Guillerma Ochou. Jeho neprůstřelnost ukončil až v 62. minutě krátce po příchodu na hřiště útočník Ángel Correa. Díky němu svěřenci trenéra Diega Simeoneho, jenž byl v utkání vykázán na tribunu, v domácí soutěži naplno bodovali popáté za sebou.

VÝSLEDKY 35. KOLA LA LIGY

Vallecano - Real Madrid 2:3 (7. Embarba, 14. Miku - 35. a 81. Bale, 52. Vázquez), Atlético Madrid - Málaga 1:0 (62. Correa), FC Barcelona - Sporting Gijón 6:0 (63., 74., 77. obě z pen. a 88. Suárez, 13. Messi, 85. Neymar z pen.), 22:05 Eibar - La Coruňa.

Vallecano v úvodu slavnějšího madridského soupeře zaskočilo a po gólech Adriho Embarby a Mikua vedlo po čtvrthodině už 2:0. Jenže za „Bílý balet“, kterému chyběl zraněný kanonýr Cristiano Ronaldo, v 35. minutě snížil Bale. Krátce po změně stran vyrovnal hlavou střídající Lucas Vázquez a Velšan Bale v 81. minutě dokonal obrat. Real tak prodloužil ligovou vítěznou šňůru na devět utkání.

„Bale byl dnes fenomenální. Zůstali jsme trpěliví a věděli, že naši hráči mají talent rozhodovat zápasy. Začali jsme mizerně, ale skončili výtečně,“ prohlásil trenér Realu Zinédine Zidane, kterému se zranil další útočník Karim Benzema.

Oba madridské kluby se dobře naladily na úvodní semifinále Ligy mistrů. Real se v úterý představí na stadionu Manchesteru City, Atlético o den později přivítá Bayern Mnichov.