Barcelona deklasovala Las Palmas 5:0, Messi i Suárez vedou tabulku střelců

19:00aktualizováno  20:49
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony deklasovali v 18. kole španělské ligy Las Palmas 5:0 a minimálně do neděle jsou na druhém místě tabulky. Dva góly dal uruguayský střelec Luis Suárez. Katalánský celek prodloužil sérii bez ligové porážky na 11 zápasů. Las Palmas z posledních osmi venkovních duelů získalo pouhé dva body. Atlético gólem Nicoláse Gaitána z osmé minuty porazilo 1:0 Betis Sevilla.

Messi v zápase Barcelony s Las Palmas. foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Leganés - Bilbao 0:0, FC Barcelona- Las Palmas 5:0 (14. a 57. Suárez, 52. Messi, 59. Turan, 80. Vidal), 18:30 Atlético Madrid - Betis Sevilla, 20:45 La Coruňa - Villarreal.

Skóre v Barceloně otevřel ve 14. minutě po Gomesově přihrávce přízemní střelou Suárez. Pro portugalského reprezentanta Gomese šlo o vůbec první asistenci v dresu Barcy, kam před sezonou přestoupil z Valencie.

V druhém poločase domácí favorit definitivně rozhodl. V 52. minutě Rafinhův centr brankář Varas pouze posunul k Messimu a argentinský kanonýr vstřelil 14. branku v sezoně. Znovu jej v čele tabulky střelců vzápětí dorovnal druhou trefou v zápase Suárez a o dvě minuty později se prosadil také poslední z útočné trojice Turan.

Deset minut před koncem zkompletoval pověstného „bůra“ Vidal, jenž si připsal premiérový gól v dresu Barcelony. Las Palmas inkasovalo pět branek v La Lize poprvé od února 2002, kdy prohrálo 0:7 na hřišti Realu Madrid.

Andre Gomes a Lionel Messi slaví gól do sítě Las Palmas.
Lionel Messi střílí svůj 14. gól v sezoně.

Argentinský záložník Gaitán přišel do Atlética v létě z Benfiky Lisabon a třetím zásahem v sezoně rozhodl o výhře nad Betisem. Svěřenci Diega Simeoneho vyhráli potřetí v řadě bez inkasované branky a v tabulce jsou čtvrtí. Na vedoucího městského rivala Real ztrácejí šest bodů, „Bílý balet“ má navíc dva zápasy k dobru.