Bank po skvělém první kole ve druhém selhal, končí jedenáctý

19:52aktualizováno  23:26
VANCOUVER - Český lyžař Ondřej Bank zajel skvělé první kolo olympijského slalomu a figurovla na šestém místě se ztrátou 90 setin na vedoucího Razzoliho. Ve druhém se mu dařilo už výrazně méně a dojel celkově jedenáctý. I tak se jedná o fantastický výsledek.

Ondřej Bank. foto: Reuters

Ani jeden z dalších tří českých zástupců nedokončil první kolo.

Závod nečekaně vyhrál Ital Giuliano Razzoli, jenž byl nejrychlejší už po první jízdě. Druhý skončil Chorvat Ivica Kostelič, třetí byl Švéd Andre Myhrer. Rakušané zůstali v mužských alpských disciplínách v Kanadě bez medaile.

Razzoliho k vítězství nasměrovala skvělá první jízda. A třebaže v druhém kole předvedl až sedmý čas, náskok udržel. Pro Itálii získal první olympijské zlato od triumfu Alberta Tomby v roce 1988 v Calgary.

Naopak fiaskem skončila olympijská účast Rakušanů, kteří skončili bez cenného kovu poprvé od roku 1936. Z Vancouveru si přivezli pouze tři čtvrtá místa, ve slalomu dělilo Benjamina Raicha od bronzu pět setin.

VANCOUVER ON-LINE

Bank v prvním kole ukázal, že je všestranným lyžařem a že se v této sezoně potkal s výbornou formou. Šestý nejrychlejší čas v prvním kole ho pasoval do role adepta na medaili, ale v druhé jízdě hned od začátku riskoval. V přechodu do prudší části svahu pak ztratil a už rychlost nenabral. Za zlatem v součtu obou kol zaostal o 1,49 sekundy a porazil například Švýcara Silvana Zurbriggena.