Baník vyplenil také Liberec a dotáhl se na vedoucí Spartu

19:27aktualizováno  19:34
PRAHA - Gól Névese ze 68. minuty rozhodl o tom, že Baník Ostrava v dohrávce 25. kola porazil severočeský Liberec 1:0 a bodově se dotáhl na vedoucí Sparty. Oba týmy mají 51 bodů a na třetí Jablonec náskok tří bodů. Navíc se za dva týdny střetnou na Bazalech v přímém souboji nejspíše o titul. Ještě předtím Sparta příští víkend hostí Slovácko a Baník jede do Ďolíčku na střetnutí s Bohemians 1905.

Radost Névese. foto: ČTK

Pět zápasů, třetí výhra venku v řadě, plný počet patnácti získaných bodů a skóre 11:3. To je aktuální bilance Baníku Ostrava v posledních pěti zápasech včetně dohrávky v Liberci. I díky tomu se ostravský celek dotáhl bodově na vedoucí Spartu, která vede jen o skóre. Navíc se kvapíkovým tempem blíží datum 2. května, kdy se oba celky v rámci 27. kola utkají v přímém souboji na Bazalech o první místo...

SPARTA JEN REMIZOVALA, BANÍK SE MŮŽE V PONDĚLÍ DOTÁHNOUT NA ČELO - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Ale nyní zpět do reálného času. Liberečtí fotbalisté potvrdili, že v posledních kolech měl také výtečnou formu. A v prvním poločase to byli hostitelé, kteří byli blízko vstřelenému gólu. Nejprve v 15. minutě nebezpečně pálil Dočkal, o tři minuty později oba jmenovaní vyzkoušeli pozornost Baranka v ostravské brance znovu. Ten se ale zaskočit nenechal.

Liberec - Ostrava.

"Byl to jeho nejlepší výkon v sezoně," pochválil po zápase svého brankáře kouč Koubek. Zkušený gólman jeho slova potvrdil do konce první půle ještě třikrát proti Dočkalovi, Dejmkovi a v závěru první půle také proti Keričovi.

CO ŘEKLI PO ZÁPASE

"Myslím, že jsme byli Baníku vyrovnaným soupeřem. Škoda, že jsme nevyužili v prvním poločase tři naše vyložené šance. Každopádně bude závěr ligy ještě zajímavý," domácí trenér Petřík.

"V první půli jsme měli hodně štěstí, domácí byli jasně lepším týmem. My se dostali ke gólu až zlepšenou hrou ve druhém poločase a perfektně zahrané standardní situaci," kouč hostí Koubek.

V té době měl na svém kontě již také jeden zákrok domácí Hauzr, ten byl ovšem nejspíše penaltový, když na hranici vápna jednoznačně srazil mladíka Vydru.

Ostravští začali výrazně hrozit až po přestávce. V 56. minutě se v obrovských šancích objevili Vydra a Mičola, ale Hauzra nakonec střeleckým pokusem neohrozili. V 68. minutě ale udeřilo. Neprve trefil břevno ostravské branky Nezmar a necelých šedesát vteřin později po krásném centru Lukeše se hlavou ze šestnácti metrů parádně trefil Nevés - 0:1.

O tři minuty později to mohlo být o dva góly, tentokrát ale byl Hauzr na místě. Také domácí se snažili o změnu skóre, ale když se to v závěrečném náporu nevedlo Nezmarovi ani sedícímu Keričovi, o výhře hostí bylo rozhodnuto. Stejně tak o ligovém dramatu na čele ligy až do samotného závěru. Nebo minimálně do 2. května...

DOHRÁVKA 25. KOLA GAMBRINUS LIGY + TABULKA

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Branka: 68. Neves.
Rozhodčí: Drábek - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Gecov, Kerič, Nezmar, Polák - Vydra. Diváci: 4810.

Liberec: Hauzr - Zeman, Polák, Dejmek, Vulin - Dočkal, Vácha, Gecov (78. Bosančič), Liška (72. Papoušek) - Nezmar, Kerič. Trenér: Petřík.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (90. Wojnar) - Vydra (90. Kraut), Varadi, Mičola (83. Greguš). Trenér: Koubek.