Záchranářský obrat. Baník vyhrál v Olomouci, ta je na sestup

19:58
OLOMOUC - Nevídané drama přinesla dohrávka 27. kola první ligy. Ostravští fotbalisté v přímém souboji o záchranu v Olomouci brzy prohrávali o dvě branky, během úvodní půlhodiny přišli o tři zraněné hráče, ale nakonec zvítězili. Rozhodující gól dal ve třetí minutě nastavení De Azevedo.

Hráči Ostravy se radují z vítězství. foto: ČTK

Mění se poměry v boji o záchranu. Na předposlední příčku klesla Olomouc, které nepomohl ani nový trenér Ladislav Minář. A příště hraje na Spartě, pro kterou bude nedělní duel oslavou titulu.

Baník se posunul na dvanáctou příčku, od sestupu ho dělí tři body. Přitom to nevypadalo, že důležitý souboj zvládne.

Ve 14. minutě důrazný Varadi využil chyby brankáře Pavlenky a poslal domácí do vedení. Navíc vracející se Vengřinek gólmana Pavlenku srazil, který s podezřením na otřes mozku odjel do nemocnice.

Náhradní brankář Šrom si ještě nesáhl na míč a při svém ligovém debutu inkasoval. Odehrála se čtvrthodina a Olomouce vedla 2:0. Hostům kvůli potížím s kolenem odstoupil Vengřinek, poté po půlhodině ještě Lindpere, který po souboji s Dreksou utrpěl zranění čelisti. Kdo by si v tu chvíli na Baník vsadil?

Jenže v nastavení půle stoper Kaša nádherným gólem snížil, minutu po přestávce Štěpán vyrovnal. Domácí znervózněli, hosté měli další šance, ale ty neproměnili. Souboj spěl k remíze.

Ve třetí minutě nastavení mohli skórovat domácí, hosté hned vyrazili do brejku. De Azevedo, šel proti čtyřem obráncům, vyhnul se Dreksovi, ostatní ustupovali. Z hranice vápna vystřelil krásně pod břevno a Zlámal šel předčasně k zemi - 2:3.

27. kolo Gambrinus ligy

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 2:3 (2:1)

Branky: 14. Varadi, 18. Navrátil - 45.+2 Kaša, 47. Štěpán, 90.+3 Azevedo. Rozhodčí: Paták - Moláček, Kotík. ŽK: Javůrek, Navrátil - Baránek, Sukup, Azevedo. Diváci: 3975.