Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Badmintonisté na OH končí. Vypadl Koukal i Gavnholtová

0:31
LONDÝN - S olympijským turnajem v badmintonu se rozloučili oba čeští zástupci. Petr Koukal prohrál i druhý zápas ve skupině O, když v závěrečném vystoupení nestačil na Španěla Pabla Abiana 1:2 (-17, 16, -16). Kristína Gavnholtová sice ve skupině N zdolala Larisu Grigovou z Ukrajiny 2:1, prohraný set ji však definitivně připravil o šanci na postup do osmifinále.

Badmintonista Petr Koukal foto: Reuters

Gavnholtová, jež startovala na předchozích OH pod dívčím jménem Ludíková, dnes dokázala Grigovou porazit poprvé v kariéře. První set získala hladce 21:13, druhý, kvůli němuž přišla o šanci na postup, ztratila 15:21 a rozhodující sadu vyhrála 21:15.

O první místo ve skupině bude hrát Grigová v pondělí s Němkou Juliane Schenkovou, jež Gavnholtovou v sobotu porazila ve dvou setech.

Koukal měl před zápasem s Abianem i v případě vítězství pouze teoretické šance na postup. Španělský badmintonista si v závěrečném duelu skupiny zahraje o osmifinále s bývalým olympijským vítězem a mistrem světa Taufikem Hidajatem z Indonésie, který Koukala zdolal jednoznačně dvakrát 21:8.