Badmintonista Koukal nestačil na indonéského favorita

16:13aktualizováno  23:24
LONDÝN - Českým badmintonistům se v úvodu her v Londýně turnaje nedařilo. Petr Koukal nestačil v mužské dvouhře na bývalého olympijského vítěze i mistra světa Taufika Hidajata a v souboji vlajkonošů svých výprav z pátečního slavnostního zahájení podlehl indonéskému favoritovi jednoznačně dvakrát 8:21. Kristína Gavnholtová prohrála s šestou nasazenou Julianou Schenkovou z Německa 18:21 a 14:21.

Soupeř badmintonisty Petra Koukala, Taufik Hidajata. foto: Reuters

Druhým Koukalovým soupeřem bude Španěl Pablo Abian. Z šestnácti dvou- a tříčlenných skupin postoupí do play off jen vítězové, takže český badmintonista je už prakticky bez šance. "Šance nejsou velké," přitakal Koukal po utkání.

Koukal se kvalifikoval na olympiádu na poslední chvíli a rok a půl po úspěšném boji s rakovinou se podruhé představil pod pěti kruhy. Vítěz aténských her, světový šampion z roku 2005 a dvanáctý hráč světa Hidajat mu však nedal šanci.

Šestadvacetiletý badmintonista z Hořovic hned od začátku obou setů prohrával. Snažil se riskovat, ale nehrál přesně a jeho míčky často končily těsně za kurtem.

Naopak Hidajat nechyboval a posílal na soupeřovu polovinu nechytatelné smeče. Na zisk úvodní sady Indonésanovi stačilo 13 minut, v druhé Koukal vzdoroval o tři minuty déle. "Nedal mi jedinou šanci dostat se do zápasu. Nepovedlo se mi ho dostat pod tlak, ani jednou jsem nebyl ve vedení," citoval Koukal server iDnes.

Gavnholtová dokázala v badmintonové Wembley Areně favoritce skupiny N Schenkové vzdorovat čtyřicet minut. Další soupeřkou české reprezentantky bude Larisa Grigová z Ukrajiny, kterou stejně jako Němku dosud nedokázala ani jednou porazit.