Až v nastavení. Boleslav zachránila bod s Olomoucí

22:32aktualizováno  22:57
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v předehrávce 5. kola první ligy s Olomoucí 2:2. Všechny góly dnes padly až po změně stran. Hosté dvakrát vedli po trefách Navrátila a Falty, domácí ale vždy dokázali vyrovnat. Nejprve díky Štajnerovi a podruhé v nastavení po Nešporově dorážce.

Jan Kysela z Mladé Boleslavi foto: ČTK

Boleslav neporazila Sigmu už popáté za sebou, ale udržela si před Hanáky tříbodový náskok v tabulce. V předchozích vzájemných utkáních se zrodilo šest výher obou klubů i šest remíz a také dnešní duel byl od začátku vyrovnaný. V první půli převažovaly osobní souboje, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a diváci se žádných velkých šancí nedočkali.

Ve 24. minutě si na Fabiánův centr z přímého kopu naskočil Štajner, ale hlavičkoval jen na střed branky, kde stál Zlámal. Jeho protějšek Miller se blýskl pět minut před pauzou, když dobře vyběhl proti nejlepšímu olomouckému střelci Lietavovi a odvrátil na roh. "Soupeř nám od samého začátku dělal velké problémy. Byl hodně pohyblivý a nadstandardně dobrý na míči," podotkl mladoboleslavský trenér Ladislav Minář.

Boleslav - Olomouc 2:2

Branky: 61. Štajner, 90.+1 Nešpor - 59. Navrátil, 62. Falta.

Rozhodčí: Lerch - Pelikán, Štěrba. ŽK: Ščuk, Kysela, Bořil - Škerle, Navrátil, Doležal, Vidlička. Diváci: 3451.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Ščuk, Jarolím (81. Štoček) - Štajner, Chramosta (90. Smejkal), Štípek (66. Bořil) - Nešpor. Trenér: Minář.

Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Navrátil, Pospíšil, Šindelář, Karaš (89. Ordoš), Falta - Lietava (46. Doležal). Trenér: Kotůlek.

Jeho týmu nevyšel podle představ ani vstup do druhé půle. V 51. minutě vystihl hostující Pospíšil špatnou rozehrávku, narýsoval kolmici na Navrátila, ale ten sám před Millerem mířil těsně vedle.

Bezbrankový stav zlomily až standardní situace. Po hodině hry Pospíšil překvapil, když místo střely z přímého kopu přiťukl podél vápna Navrátilovi a ten s přispěním tyče otevřel skóre. "Byla to nacvičená akce, kterou jsme dělali teď v týdnu," řekl olomoucký trenér Martin Kotůlek.

Odpověď domácích byla blesková. Štajner hned za dvě minuty trefil z přímého kopu horní roh a připsal si druhou brankou v mladoboleslavském dresu. Nenadálá gólová přestřelka tím ale neskončila. Hned po rozehrání domácí zapomněli u pravé lajny na Navrátila a jeho centr napříč vápnem uklidil za Millera Falta. "V druhém poločase jsme ty brejky měli kvalitní a dali jsme góly," chválil Kotůlek.

Naopak domácí kouč druhé inkasované branky hodně litoval. "Rychle jsme srovnali, ale z nepochopitelných důvodů, asi kvůli ztrátě koncentrace, jsme vzápětí zase inkasovali," zlobil se Minář.

Domácí přidali a v 72. minutě měli blízko k vyrovnání. Štajner krásně vysunul Chramostu, jenže ten potvrdil střelecké trápení z úvodu sezony a v obrovské šanci minul branku. "V každém z těch pěti kol měl Honza stoprocentní šanci, bohužel má v zakončení smůlu," uvedl Minář.

Vzápětí Zlámal výborně vyrazil střelu střídajícího Bořila. Když už se zdálo, že si Sigma odveze všechny body, dostal se v nastavení míč až k Nešporovi a ten rozhodl o dělbě bodů. "Hlavně jsem se snažil trefit branku.

Ale vyměnil bych ten gól za tři body," podotkl Nešpor. Zlámal naopak smutně lovil míč ze sítě. "Hráli jsme dobře, zasloužili jsme si dneska vyhrát, ale takový je někdy fotbal," konstatoval Zlámal.

Domácí trenér svůj tým chválil za bojovnost. "Musím klukům poděkovat za morálku, že chtěli za každou cenu srovnat. Chtěli jsme potvrdit předchozí výhry na Slovácku a s Libercem. Nepovedlo se, ale dneska musíme bod brát. Je velký rozdíl mezi remízou s Příbramí a s Olomoucí," řekl Minář.