Atlético vyhrálo a stáhlo náskok Barcelony na osm bodů

21:08aktualizováno  22:59
MADRID - Fotbalisté Atlétika Madrid využili sobotního zaváhání Barcelony a po výhře 2:0 nad Levante stáhli její náskok v čele tabulky španělské ligy na osm bodů. Navíc udrželi sedmibodový náskok před městským rivalem Realem, který po posledních čtyřech nepřesvědčivých výkonech rozdrtil Valencii na jejím hřišti 5:0.

Falcao po neproměněné šanci. foto: Reuters

Výsledky

Málaga - Vigo 1:1 (37. Demichelis - 76. Fernández), Pamplona - La Coruňa 2:1 (26. Sola, 61. Niňo - 90.+1 Camuňas), Valladolid - Zaragoza 2:0 (12. Guerra, 74. Oscar), Atlético Madrid - Levante 2:0 (33. Adrián, 61. Koke), Valencie - Real Madrid 0:5 (35. a 45. Di María, 36. a 41. Ronaldo, 9. Higuaín).

Atlético si tentokrát vystačilo i bez gólů kanonýra Falcaa, který po hodině hry kvůli nataženému svalu vystřídal a nerozšířil tak svou sbírku 18 branek v 18 ligových zápasech této sezony.

Zastoupil ho spoluhráč z útoku Adrián, který v 33. minutě po Manquillově přihrávce otevřel skóre. Byl to pro něj teprve třetí zásah v ročníku. Zisk tří bodů pak v druhé půli potvrdil Koke.

Real předvedl ve Valencii zdrcující první poločas, ve kterém nastřílel všech pět branek. V úvodu zářil zejména Di María, který připravil gól pro Higuaína a vzápětí sám zvýšil poté, co mu snadnou pozici připravil Ronaldo.

Portugalský kanonýr následně dvěma góly během pěti minut Valencii dorazil a zaznamenal tak už svůj šestý a sedmý zásah v posledních čtyřech soutěžních zápasech. Zároveň se na druhém místě tabulky střelců dotáhl na Falcaa. Definitivní podobu výsledku pak dal znovu Di María.