Atlético ve šlágru španělské ligy porazilo Sevillu 3:1 a útočí na třetí místo

18:15
MADRID - Fotbalisté Atlética Madrid porazili ve šlágru 28. kola španělské ligy Sevillu 3:1 a ze čtvrtého místa ztrácejí na dnešního soupeře už jen dva body. O třetí výhru Atlética v řadě se postarali Diego Godín, Antoine Griezmann a Koke. Sevilla prohrála po sedmi zápasech.

Radost fotbalistů Atlétika Madrid v zápase se Sevillou. foto: Reuters

Zápas pro domácí přitom nezačal dobře, když už v druhé minutě musel hřiště kvůli zranění opustit obránce Vrsaljko. Madridský klub ale měl ale více ze hry a v 37. minutě se dostal do vedení, když Griezmannův přímý kop poslal hlavou do brány Godín.

I druhá branka Atlética padla po standardní situaci. Tentokrát se francouzský reprezentant Griezmann rozhodl z přímého kopu vystřelit a jeho pokus nedokázal gólman Rico zneškodnit. Griezmann se v posledních devíti soutěžních zápasech podílel na deseti brankách: sedm jich dal a na tři přihrál.

Třetí zásah domácích si připsal Koke, který se v La Lize do sítě Sevilly trefil už pětkrát, což se mu nepovedlo proti žádnému jinému týmu. Za hosty v závěru už pouze zkorigoval stav Correa.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo

Leganés - Málaga 0:0, Atlético Madrid - FC Sevilla 3:1 (37. Godín, 61. Griezmann, 77. Koke - 85. Correa), 18:30 Gijón - Granada, La Coruňa - Vigo, 20:45 FC Barcelona - Valencie.