Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Atlético v odvetě semifinále Ligy mistrů rychle vedlo 2:0, postupuje ale Real

22:47
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid podle očekávání postoupili do finále Ligy mistrů. Úřadující šampioni sice v odvetném semifinále prohráli na stadionu městského rivala Atlética 1:2, ale o vysoký náskok 3:0 z domácího duelu nepřišli. "Bílý balet" se 3. června v Cardiffu utká s Juventusem Turín a jako první tým v novodobé historii soutěže může obhájit trofej.

Semifinále Ligy mistrů, Atlético Madrid vs. Real Madrid: Isco (uprostřed) přijímá gratulace. foto: ČTK/APČTK

Atléticu zařídili dvoubrankové vedení v úvodní čtvrthodině Saúl Níguez a Antoine Griezmann z penalty, ale sen o historickém comebacku ukončil loňskému finalistovi těsně před pauzou Isco gólem na 1:2.

Semifinále Ligy mistrů, Atlético Madrid vs. Real Madrid: Antoine Griezmann...
Semifinále Ligy mistrů, Atlético Madrid vs. Real Madrid: Gabriel Fernandez se...

Domácí začali svůj poslední pohárový zápas na stadionu Vicenteho Calderóna excelentně a ve 12. minutě otevřel skóre Saúl, který hlavou zužitkoval Kokeho roh. Atlético pokračovalo v tlaku a už za čtyři minuty vedlo 2:0. Varane v pokutovém území fauloval Torrese a penaltu se štěstím proměnil Griezmann.

Atlético Madrid - Real Madrid 2:1 (2:1)

(odvetné semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů)

Branky: 12. Saúl, 16. Griezmann z pen. - 42. Isco. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Savič, Godín, Gabi, Correa - Danilo, Ramos. Diváci: 50.000. První zápas: 0:3, postoupil Real.

Atlético: Oblak - Giménez (57. Thomas), Savič, Godín, Filipe Luis - Koke (76. Correa), Gabi, Saúl, Carrasco - Torres (56. Gameiro), Griezmann. Trenér: Simeone.

Real: Navas - Danilo, Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Casemiro (77. Lucas Vázquez), Kroos - Isco (88. Morata) - Benzema (77. Asensio), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Hosté ještě nikdy v LM neinkasovali tak rychle dva góly, ale z šoku se oklepali, vyrovnali hru a ve 42. minutě snížili. Benzema se proháčkoval mezi třemi obránci, Kroosovu dělovku ještě vyrazil Oblak, ale na dorážku Isca už byl slovinský gólman krátký. V té chvíli bylo prakticky rozhodnuto, protože Atlético potřebovalo k postupu vstřelit další tři branky.

Hráči Realu skórovali v 61. soutěžním utkání po sobě a stanovili nový rekord v pěti nejlepších ligách Evropy. Předchozí maximum držel Bayern Mnichov za období 2013 až 2014.

Druhý poločas už velké drama nenabídl. V 58. minutě mohl vyrovnat Ronaldo, ale autor hattricku z prvního semifinále po přihrávce Marcela pálil nad branku. Na druhé straně pak předvedl dva skvělé zákroky Navas, když zneškodnil Carrascovu ránu i dorážku hlavou od střídajícího Gameira.

Gól nedal čtvrt hodiny před koncem ani Benzema, jenž po dalším Marcelově centru hlavičkoval do boční sítě. Těsně před koncem ještě Griezmann pěknou střelou protáhl Navase.

Atlético sice v této sezoně Ligy mistrů udrželo doma neporazitelnost, ale madridskému rivalovi nedokázalo vrátit finálové porážky z let 2016 a 2014. Přesto si domácí fotbalisté vysloužili od svých fanoušků bouřlivý aplaus.