Madridské finále Ligy mistrů. Atlético uhlídalo Chelsea a vyzve Real

Petr Čech

22:45
LONDÝN - Po nedělní ligové výhře v Liverpoolu byli za hrdiny. Jenže málo platné. Fotbalisté Chelsea dali po bezbrankové remíze v Madridu na domácí půdě jediný gól a po prohře 1:3 postupuje do finále Ligy mistrů Atlético. To se utká 24. května v Lisabonu s městským rivalem Realem, který v úterý vyřadil Bayern Mnichov.

Mark Schwarzer (zleva), Arda Turan a Koke slaví postup Atlétika foto: Reuters

Brankář Chelsea Petr Čech, jenž kvůli vykloubenému ramenu nedochytal první zápas, přes účast na úterním tréninku očekávaně nebyl ani na lavičce, kde zůstal obránce Tomáš Kalas. V základní sestavě "Blues" naopak nastoupili další rekonvalescenti Terry a Hazard.

Atlético mohlo jít na stadionu Stamford Bridge do vedení už po čtyřech minutách, když Kokeho nepovedený centr překvapil veterána Schwarzera a odrazil se od břevna. Na druhé straně Luizovy efektní nůžky těsně minuly tyč.

ÚTERNÍ SEMIFINÁLE

Chelsea ukončila bezbrankový stav semifinále v 36. minutě. Akci Williana a Azpilicuety pohotově zakončil tečovanou střelou Torres, odchovanec a bývalý kapitán Atlética.

Hosté však dokázali minutu před pauzou vyrovnat. Juanfranův míč z pravé strany před Schwarzerem minuli dva bránící hráči a neobsazený Adrián se trefil do horního růžku.

Krátce po změně stran o sobě dal poprvé vědět gólman Atlética a kmenový hráč Chelsea Courtois, když vyrazil Terryho hlavičku. Lídr španělské ligy po hodině hry skóre otočil. Střídající Eto'o fauloval v šestnáctce Diega Costu, který následnou penaltu s přehledem proměnil.

Po Luizově tyči a dalším pohotovém zákroku Courtoise v 72. minutě madridské mužstvo definitivně rozhodlo. Po dalším Juanfranově centru trefil Arda Turan hlavou břevno a pak sám z dorážky skóroval.

Domácí tak ukončili šestnáctizápasovou sérii bez porážky se španělskými soupeři a nebudou mít šanci navázat na triumf v Lize mistrů z roku 2012. Atlético ani ve dvanáctém utkání v tomto ročníku LM neprohrálo a finále elitní evropské soutěže si zahraje poprvé od roku 1974.

Odvetný zápas semifinále fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea FC - Atlético Madrid 1:3 (1:1)

Branky: 36. Torres - 44. Adrián, 60. Diego Costa z pen., 72. Arda Turan. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Di Liberatore (všichni It.). ŽK: Cahill - Diego Costa, Adrián. Diváci: 38.000. První zápas: 0:0, postoupilo Atlético.