Atlético prochází španělskou ligou bez porážky, porazilo i Celtu Vigo

15:06aktualizováno  23:12
MADRID - Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 8. kole španělské ligy Celtu Vigo 2:1 a stále drží krok s vedoucí Barcelonou. Oba týmy jsou v novém ročníku nadále stoprocentní, "Barca" zůstává první zásluhou lepšího skóre. Dvěma góly rozhodl o výhře Atlética Diego Costa. Sevilla, příští soupeř Liberce v Evropské lize, porazila nováčka Almeríi až díky gólu z nastaveného času.

Fotbalista Atlétika Madrid Diego Costa foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 8. kolo

Atlético Madrid - Vigo 2:1 (42. a 62. Costa - 71. Nolito)

FC Sevilla - Almería 2:1 (6. Gameiro, 90.+3 Rakitič - 24. Rios)

Getafe - Betis Sevilla 3:1 (16. a 23. Leon, 27. Colunga - 51. vlastní Rafa)

Bilbao - Valencie 1:1 (76. Rico - 43. Banega z pen.)

Brazilský útočník si přitom mohl připsat hattrick, ale po necelé půlhodině utkání neproměnil pokutový kop. Nejlepší střelec klubu z hlavního města se tak poprvé gólově prosadil až tři minuty před koncem prvního poločasu, když z malého vápna dotlačil míč za brankovou čáru. Po změně stran pak svojí desátou brankou v sezoně zvýšil na 2:0. Hosté již dokázali zásluhou Nolita skóre pouze zkorigovat a po třetí porážce v řadě jim se šesti body patří šestnáctá příčka. V nové sezoně dokázali naplno bodovat jen jednou.

Sevilla vedla nad ligovým nováčkem Almeríí už od šesté minuty, kdy se počtvrté v sezoně trefil útočník Kévin Gameiro. Hosté dokázali vyrovnat, z poslední útočné akce zápasu však Seville zajistil tři body Ivan Rakitič, který je tak díky své čtvrté trefě spolu s Gameirem nejlepším klubovým střelcem. Sevilla nastoupila v sestavě: Beto - Figueiras, Fazio, Pareja, A. Moreno - Jairo (82. Trochowski), Iborra (71. Cristóforo), Marin, Rakitič, Rabello - Gameiro (46. Bacca).