Atlético má blízko do finále Ligy mistrů. Nad Bayernem zvítězilo 1:0

22:49aktualizováno  23:00
MADRID - Fotbalisté Atlética Madrid vyhráli úvodní semifinále Ligy mistrů nad Bayernem Mnichov 1:0. Jedinou branku zápasu dal už v 11. minutě Saúl Níguez. Odveta v Německu se bude hrát příští úterý a bavorskému favoritovi hrozí, že potřetí za sebou skončí v semifinále.

Fernando Torres střílí na branku Bayernu Mnichov foto: Reuters

„Není to pro nás dobrý výsledek, ale s naším výkonem jsem spokojený. Samozřejmě ale nikdy není příjemné vypracovat si tolik šancí a nedat ani gól,“ řekl trenér Bayernu Pep Guardiola. „K prodloužení nám stačí jen jeden gól, ale i tak musíme hrát v odvetě chytře,“ dodal.

První poločas patřil Atléticu, domácí ale z převahy vytěžili jen jednu branku, o kterou se po sólu přes tři hráče postaral Níguez. Bayern se probral po přestávce a v 55. minutě trefil Alaba břevno. Poté si domácí brankář Oblak poradil s nebezpečnou hlavičkou Martíneze i Vidalovou ránou. Kousek k druhému gólu měli i domácí, ale Torresovu střelu po brejku zastavila tyč.

„Pořád máme devadesát minut na to, abychom to otočili a postoupili,“ uvedl v rozhovoru pro televizní stanici ZDF kapitán Bayernu Philipp Lahm. „V prvním poločase jsme nebyli dostatečně odvážní a agresivní, ale po přestávce jsme se zlepšili a je smůla, že jsme za to nebyli odměněni,“ přidal brankář Manuel Neuer.

Atlético vítězstvím potvrdilo, že na stadionu Vicenteho Calderóna se mu daří, a z posledních třinácti domácích zápasů v Lize mistrů udrželo dvanácté čisté konto. Před odvetou navíc stále může živit naději, že se po dvou letech opět zahraje ve finále prestižní soutěže.

Naopak Bayern ani na třetí pokus ve vyřazovací části probíhajícího ročníku nedokázal venku zvítězit a hrozí mu, že opět vypadne v semifinále se španělským soupeřem. V minulém ročníku soutěže ho ve stejné fázi vyřadila Barcelona a o rok dříve Real Madrid.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Atlético Madrid - Bayern Mnichov 1:0 (1:0)

Branka: 11. Níguez. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.). ŽK: Níguez - Neuer, Benatia, Douglas Costa, Vidal. Diváci: 50.900.

Sestavy: Atlético: Oblak - Juanfran, Giménez, Savič, Filipe Luís - Níguez (85. Partey), Gabi, Fernández, Koke - Griezmann, Torres. Trenér: Simeone.

Bayern: Neuer - Lahm, Martínez, Alaba, Bernat (77. Benatia) - Douglas Costa, Alcántara (70. Müller), Xabi Alonso, Vidal, Coman (64. Ribéry) - Lewandoowski. Trenér: Guardiola.