Juventus nehrál, přesto se stal po prohře AS Řím ligovým mistrem

18:40aktualizováno  23:03
ŘÍM - Fotbalisté Juventusu Turín mají již před pondělní dohrávkou 36. kola italské ligy jistý 30. mistrovský titul. Druhý tým tabulky AS Řím totiž překvapivě prohrál na stadionu poslední Catanie 1:4 a na Juventus ztrácí nedosažitelných osm bodů. Turínský tým vyhrál Serii A potřetí za sebou.

Fanoušci Juventusu slaví titul v ulicích Říma. foto: Reuters

Catania, která se před 36. kolem nacházela na posledním místě, vedla ve 34. minutě již 2:0. Obě branky vstřelil záložník Mariano Izco.

Italská fotbalová liga - 36. kolo

Catania - AS Řím 4:1 (26. a 34. Izco, 55. Bergessio, 79. Barrientos - 37. Totti)

Chievo - FC Turín 0:1 (54. vlastní Sardo)

FC Janov - Boloňa 0:0

Parma - Sampdoria Janov 2:0 (8. Cassano, 90. Schelotto)

Udine - Livorno 5:3 (19. a 45. Di Natale, 21. Agyemang-Badu, 34. Pereyra, 44. Gabriel Silva - 13. a 29. Paulinho, 88. Mesbah)

AC Milán - Inter Milán 1:0 (65. De Jong).

Nejprve mu patičkou v pokutovém území přihrál Sebastián Leto, druhou trefu pak Izco přidal, když se Catania dostala do protiútoku po nepovedené rozehrávce hostů. Do konce poločasu snížil po přihrávce Alessandra Florenziho Francesco Totti, jenž se trefil poosmé v sezoně.

V 55. minutě ale brankář De Sanctis vyrazil Letovu střelu pouze na Gonzala Bergessia, který nekompromisně zakončil. Na konečných 4:1 pak upravil střelou ze střední vzdálenosti Pablo Barrientos.

Catania, jejíž dres obléká také Jaroslav Plašil, o bod přeskočila Livorno, které prohrálo v Udine 3:5. Na nesestupovou sedmnáctou příčku ztrácí dvě kola před koncem tři body.