Arsenal zůstává první, porazil Crystal Palace 2:0

16:17aktualizováno  18:52
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu vyhráli na hřišti nováčka anglické ligy Crystalu Palace 2:0 a vedou tabulku o dva body před Liverpoolem. Tomáš Rosický byl jen mezi náhradníky Arsenalu a do utkání nezasáhl. Výhru Liverpoolu nad West Bromwichem 4:1 zařídil hattrickem Luis Suárez, pouze na lavičce náhradníků West Bromwiche zůstal další Čech Matěj Vydra.

Arteta slaví gól. foto: Reuters

Branky začaly na hřišti nováčka Premier League Crystalu Palace padat až v druhém poločase, kdy nejprve v 47. minutě potrestal faul na Serge Gnabryho Mikel Arteta. Ten se trefil v sezoně poprvé. Španělský záložník svých posledních šest branek v lize vstřelil právě ze značky pokutového kopu.

9. kolo

• Crystal Palace - Arsenal 0:2 (47. Arteta z pen., 88. Giroud)
  • Aston Villa - Everton 0:2 (68. Lukaku, 81. Osman)
  • Liverpool - West Bromwich 4:1 (12., 17. a 55. Suárez, 77. Sturridge - 66. Morrison z pen.)
  • Manchester United - Stoke 3:2 (43. Van Persie, 78. Rooney, 80. Hernández - 4. Crouch, 45. Arnautovič)
  • Norwich - Cardiff 0:0

Stejný hráč ale o necelých dvacet minut později fauloval unikajícího Marvána Šamacha, dostal červenou kartu a "Gunners" museli utkání dohrávat v deseti. I v oslabení se ale dokázali prosadit, na konečných 2:0 uzavřel skóre přesnou hlavičkou Olivier Giroud.

Domácí utrpěli osmou porážku v sezoně. V posledních pěti duelech skóroval Crystal Palace pouze dvakrát a s třemi body mu patří předposlední příčka.

Suárez vtěsnal dvě úvodní trefy mezi dvanáctou a sedmnáctou minutu. Třetí branku pak přidal deset minut po změně stran a v teprve čtvrtém ligovém zápase v sezoně zaznamenal již šestý gól. Hattrick mu pomohl přihrávkou zkompletovat kapitán Steve Gerrard, který nastoupil ke 450. zápasu v dresu Liverpoolu.

Za hosty snížil krátce po hodině hry z pokutového kopu James Morrison. Čtvrtou brankou domácích ale završil skóre nejlepší kanonýr ligy Daniel Sturridge, jenž se v ročníku gólově prosadil v osmi zápasech z devíti.

Manchester United se Stoke City dvakrát prohrával, nakonec ale díky trefám Robina van Persieho, Wayna Rooneyho a Javiera Hernándeze dokázal dovést utkání k výhře 3:2. Van Persie v prvním poločase zaznamenal 127. gól v Premier League a spolu s Jimmym Floydem Hasselbainkem je historicky nejlepším nizozemským střelcem v anglické lize.