Premier League: Arsenal schytal debakl, Chelsea porazila Newcastle

17:17
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu podlehli v anglické lize Liverpoolu na jeho hřišti vysoko 1:5 a přišli o první místo v tabulce. Z čela je sesadila Chelsea, která si doma poradila s Newcastlem 3:0. Výhru "Blues" zařídil hattrickem belgický záložník Eden Hazard. Arsenal klesl na druhé místo. Jeho zaváhání nedokázal využít Manchester City, který na hřišti Norwiche jen remizoval 0:0.

Je tam! Oslava Edena Hazarda. foto: Reuters

Hazard se trefil v prvním poločase dvakrát během pár minutě. Skóre otevřel chvíli před vypršením úvodní půlhodiny, když využil přízemní centr Branislava Ivanoviče a z první poslal míč k levé tyči. Na 2:0 zvýšil v 34. minutě po patičce Samuela Eto'a. Právě faul na Eto'a byl příčinou pokutového kopu, ze kterého Hazard krátce po hodině utkání završil hattrick. Třiadvacetiletý Belgičan se stal nejmladším hráčem Chelsea, který kdy vstřelil v Premier League v zápase tři branky.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo

Liverpool - Arsenal 5:1 (1. a 10. Škrtel, 17. a 52. Sterling, 20. Sturridge - 69. Arteta z pen.)

Aston Villa - West Ham United 0:2 (46. a 49. Nolan)

Chelsea - Newcastle 3:0 (27. a 37. a 63. z pen. Hazard)

Crystal Palace - West Bromwich 3:1 (15. Ince, 27. Ledley, 69. Šamach z pen. - 46. Bifouma)

Norwich - Manchester City 0:0

Southampton - Stoke 2:2 (6. Lambert, 41. Davis - 38. Odemwingie, 44. Crouch)

Sunderland - Hull 0:2 (17. Long, 62. Jelavič)

Swansea - Cardiff 3:0 (47. Routledge, 79. Dyer, 85. Bony).

Posun před Arsenal odmítli fotbalisté Manchesteru City, kteří nenavázali na listopadovou výhru 7:0 z domácího duelu s Norwichem. I přes územní převahu vystřelili za celý zápas jen dvakrát na branku a nedokázali na půdě soupeře skórovat. Na vedoucí Chelsea ztrácí úřadující vicemistr na třetím místě dva body.

Liverpool nastřílel během úvodních dvaceti minut Arsenalu čtyři branky a 4:0 vedl v Premier League nejrychleji v historii klubu. Pět branek dal fotbalistům Arsenalu v ligovém zápase po téměř 50 letech. Tomáš Rosický odehrál za poražené poslední půlhodinu.

"Reds" se ujali vedení z první akce zápasu. Kapitán Steven Gerrard odcentroval z přímého kopu, míč se dostal ve vápně až k Martinu Škrtelovi a ten kolenem dostal míč do branky. Slovenský obránce si pak v desáté minutě naběhl na Gerrardův roh a hlavou rozvlnil síť podruhé. Vůbec poprvé v kariéře tak vstřelil v jednom zápase více než jednu branku.

Za dalších šest minut potrestali domácí zaváhání Mesuta Özila na půlící čáře a po akci Luise Suáreze doklepl do odkryté branky míč Raheem Sterling. Hrůznou dvacetiminutovku hostů uzavřel patnáctou brankou v sezoně útočník Daniel Sturridge. "Hráli jsme, jak nám trenér řekl. Prvních dvacet minut bylo neuvěřitelných, hráli jsme jako tým a výsledek se dostavil. Počínaje obranou byli všichni excelentní," uvedl druhý nejlepší střelec Liverpoolu.

Po změně stran přidal druhou branku Sterling, který zakončil nadvakrát svůj samostatný únik. Čestný úspěch hostů zaznamenal v 69. minutě z pokutového kopu Španěl Mikel Arteta.