Arsenal v dohrávce deklasoval West Ham vysoko 5:1

23:04aktualizováno  23:12
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu porazili v dohrávce 19. kola Premier League v londýnském derby West Ham vysoko 5:1. Hvězdou utkání byl německý útočník Lukas Podolski, který v prvním poločase vyrovnal a ve druhém připravil další tři góly svým spoluhráčům. Dvakrát skóroval Oliver Giroud. Tomáš Rosický vinou zranění nehrál.

Arsenal deklasoval West Ham. Walcott slaví branku foto: Reuters

Arsenal vměstnal čtyři góly do úvodní čtvrthodiny druhého poločasu, kdy se vedle Girouda trefili ještě Theo Walcott a Santi Cazorla, a po třech předchozích porážkách naplno bodoval. V nyní kompletní tabulce je londýnský klub po desáté výhře šestý s jednobodovou ztrátou na pátý Everton.

Stínem zápasu bylo zranění osmnáctiletého náhradníka hostů Daniela Pottse, který v 82. minutě po srážce s Bacarym Sagnou patrně ztratil vědomí. Po zhruba desetiminutovém ošetření byl ze hřiště odnesen na nosítkách.