Arsenal triumfoval nad Newcastlem a pojistil si čtvrté místo v tabulce

23:32
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu porazili v anglické lize Newcastle 3:0 a v tabulce si upevnili čtvrté místo, které zaručuje start v Lize mistrů. Před pátým Evertonem mají dvě kola před koncem náskok čtyř bodů a mají nadosah účast v prestižní soutěži i v 17. sezoně za sebou.

Olivier Giroud v dresu Arsenalu. foto: Reuters

Trenér Newcastlu Alan Pardew se vrátil na lavičku po odpykání sedmizápasového trestu za březnový konflikt s Davidem Meylerem z Hullu, kterému dal hlavičku. Ani to ale nezabránilo šesté prohře jeho týmu v Premier League za sebou, což se klubu stalo poprvé od ledna 1987.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo

Arsenal - Newcastle 3:0 (26. Koscielny, 42. Özil, 66. Giroud).

Arsenal poslal do vedení Laurent Koscielny, který usměrnil míč do sítě po přímém volném kopu Santiho Cazorly. Za gólové oslavy si pak vysloužil žlutou kartu. Druhou branku přidal krátce před přestávkou záložník Mesut Özil, který dorazil neúspěšné pokusy Oliviera Girouda.

Kanonýr Arsenalu Giroud si chuť spravil v 66. minutě, kdy si naběhl na Özilův centr a hlavičkou poslal míč pod břevno. Tomáš Rosický přišel na hřiště v 74. minutě a v závěru se fanoušci po jeho pádu v pokutovém území dožadovali penalty. Rozhodčí ale nechal hru pokračovat.