Arsenal si pohrál s Alkmaarem, Liverpool se s LM pomalu loučí

22:40
PRAHA - S rozdílnými pocity končili středeční zápasy hráči dvou anglických gigantů. Zatímco Arsenal, za který nastoupil v závěru i Tomáš Rosický, si pohrál s Alkmaarem, Liverpool nedokázal vyhrát na půdě Lyon a jeho situace je kritická. Velmi zamotaná je i "barcelonská skupina". Katalánci v Kazani pouze remizovali a díky výhře Interu na hřišti Dynama Kyjev jsou tak ve hře o postup ještě všechny čtyři celky a nejspíše rozhodně až poslední kolo.

Radost fotbalistů Arsenalu. foto: ČTK

SKUPINA E - 4. KOLO

Olympique Lyon - FC Liverpool 1:1 (0:0)
Branky: 90. Lisandro - 83. Babel.
Rozhodčí: De Bleeckere (Bel.). Diváci: 41.000.

AC Fiorentina - VSC Debrecín 5:2 (1:1)
Branky: 14. Mutu, 52. Dainelli, 59. Montolivo, 61. Marchionni, 74. Gilardino - 38. Rudolf, 70. Coulibaly. Rozhodčí: Mejuto Gonález (Šp.). Diváci: 32.000.

TABULKA:
1. Olympique Lyon 4 3 1 0 8:2 10
2. AC Fiorentina 4 3 0 1 11:6 9
3. FC Liverpool 4 1 1 2 3:5 4
4. VSC Debrecín 4 0 0 4 5:14 0
Poznámka redakce: Lyon si zajistil postup do jarního osmifinále.

Klíčové utkání ve Francii slavný Liverpool nezvládl. Nejúspěšnější tým anglické historie před zápasem vyhrál ze sedmi duelů pouze jeden a ani proti Lyonu si mizernou bilanci nezlepšil. Hosty sice dostal v závěru opatrného souboje do vedení Babel, na konečných 1:1 srovnal minutu před koncem Lisandro Lopéz.

Ve druhém zápase si fotbalisté Fiorentiny hladce poradili s nováčkem z Debrecínu. Italský klub si vedle Lyonu tak téměř zajistil postup do další fáze.

SKUPINA F - 4. KOLO

Dynamo Kyjev - Inter Milán 1:2 (1:0)
Branky: 21. Ševčenko - 86. Milito, 89. Sneijder.
Rozhodčí: Layec (Fr.). Diváci: 16.000.

Rubin Kazaň - FC Barcelona 0:0
Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 30.000.

TABULKA:
1. Inter Milán 4 1 3 0 5:4 6
2. FC Barcelona 4 1 2 1 3:2 5
3. Rubin Kazaň 4 1 2 1 4:5 5
4. Dynamo Kyjev 4 1 1 2 6:7 4

Rozmotat Skupinu F se dnes nepovedlo. Barcelonští totiž přes velkou převahu nedokázali vyhrát v Kazani nad ruským šampionem a Inter Milán otočil utkání v Kyjevě.

Oba giganti se tak prohodili v čele skupiny, ovšem o postup se budou muset ještě pořádně prát, mezi prvním Interem a posledním Kyjevem je pouze bodový rozdíl. Ba co víc, oba spolufavorité soutěže se utkají v příštím kole na Camp Nou. Kdo vyhraje klíčový zápas?

SKUPINA G - 4. KOLO

Unirea Urziceni - Glasgow Rangers 1:1 (0:0)
Branky: 88. Onofras - 79. McCulloch.
Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). Diváci: 13.000.

FC Sevilla - VfB Stuttgart 1:1 (1:0)
Branky: 14. Jésus Navas - 79. Kuzmanovič.
Rozhodčí: Atkinson (Ang.).Diváci: 38.000.

TABULKA:
1. FC Sevilla 4 3 1 0 10:3 10

2. Unirea Urziceni 4 1 2 1 6:5 5
3. VfB Stuttgart 4 0 3 1 4:6 3
4. Glasgow Rangers 4 0 2 2 4:10 2
Poznámka redakce: Sevilla si zajistil postup do jarního osmifinále.

Velké překvapení se zatím odkládá. V případě dnešních úspěchu Sevilly a Urziceni by totiž druhý zmíněný klub byl velmi blízko postupu do další fáze. Obě utkání nakonec skončila remízou, které daly postupovou jistotu zatím pouze španělskému týmu. Ke druhému místu má ovšem stále nejblíže rumunský celek.

SKUPINA H - 4. KOLO

Standard Lutych - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Branky: 31. Mbokani, 88. Jovanovič.
Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 23.000.

FC Arsenal - AZ Alkmaar 4:1 (2:0)
Branky: 25. a 52. Fabregas, 43. Nasri, 72. Diaby - 82. Lens.
Rozhodčí: Hamer (Luc.). Diváci: 59.345.

TABULKA:
1. FC Arsenal 4 3 1 0 10:4 10
2. Olympiakos Pireus 4 2 0 2 3:5 6
3. Standard Lutych 4 1 1 2 6:6 4
4. AZ Alkmaar 4 0 2 2 3:7 2

Že se Koemanovi, trenérovi Alkmaaru na Arsenal daří? Na lavičce nizozemského mistra je mu tato bilance k ničemu. Londýnský celek si se svým soupeřem na Emirates Stadium pohrál jako kočka s myší a výsledek 4:1 je pro hosty ještě milosrdný. Na posledních 15 minut nastoupil na hřiště i Tomáš Rosický, který do rozjetého vlaku s názvem "Gunners" v pohodě zapadl. Svým spoluhráčům připravil dvě velké šance, sám se pět minut před koncem proháčkoval až před hostujícího brankáře, k zakončení se nakonec ale nedostal.

Ve druhém střetnutí skupiny se vrátil do postupového boje i Standad Lutych, který porazil Pireus 2:0.