Arsenal remizoval s United. Rosický nahrál na gól už ve druhé minutě

19:12
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu remizovali ve šlágru 35. kola anglické ligy díky gólové asistenci Tomáše Rosického 1:1 s již jistým mistrem Manchesterem United. Na třetím místě tabulky je o bod předstihla Chelsea s brankářem Petrem Čechem, která zdolala Swansea 2:0 a má navíc duel k dobru.

Radost fotbalistů Arsenalu Tomáš Rosického (vlevo) a Thea Walcotta foto: Reuters

Reading a QPR se remízou 0:0 vzájemně odsoudily k sestupu. Rosický se dostal podruhé za sebou do základní sestavy "Kanonýrů" a trenéru Arsénu Wengerovi se odvděčil už v druhé minutě, kdy našel kolmicí za obranu skórujícího Thea Walcotta. Až opakované záběry usvědčily anglického reprezentanta z těsného ofsajdu. O vyrovnání se postaral z penalty bývalý kapitán Arsenalu Robin van Persie, který se do sítě svého bývalého týmu trefil i v prvním vzájemném duelu.

První utkání na Emirates Stadium po přestupu mělo pro Nizozemce zvláštní příchuť i kvůli tomu, že hráči Arsenalu jeho tým jako jistého mistra přivítali na trávníku tradičním špalírem a potleskem. Rozhodující okamžiky duelu Chelsea se Swansea se odehrály v závěru první půle. Ve 44. minutě otevřel přízemní střelou skóre Oscar, vzápětí byl faulován Juan Mata a gól z penalty dal Frank Lampard. Ten začal kvůli potížím se stehnem na lavičce, už ve 24. minutě ale nahradil zraněného Ramirese.

Fotbalisté Readingu a Queens Parku se v utkání bezbrankovou remízou vzájemně připravili o poslední naději udržet se v soutěži. Nejhorší dva týmy tabulky jsou tři utkání před koncem již jistými sestupujícími. Teoreticky mohl v Premier League zůstat některý z týmů, pokud by v dnešním utkání získal tři body, jenže nezáživný duel nenabídl ani gól. Reading se do druhé ligy vrací po jediné sezoně mezi elitou, bohatý Queens Park vydržel jen o rok déle.