Manchester City předstihl městského rivala. Chelsea znovu padla

16:01
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City deklasovali na domácím hřišti Aston Villu 5:0 a ujali se vedení v Premier League. Využili zaváhání Manchesteru United, který překvapivě prohrál 0:1 na hřišti Norwiche, a městského rivala předstihli o bod. Možnost dohnat United naopak nevyužila Chelsea s brankářem Petrem Čechem kvůli porážce 1:2 na hřišti West Bromwiche.

Theo Walcott foto: ČTK

"Citizens" poslal na cestu za nejvyšší ligovou výhrou v této sezoně dvě minuty před přestávkou Silva. Na rozdíl dvou gólů zvýšil v 54. minutě Agüero. Další branku přidal v 65. minutě Tévez a tentýž hráč za další dvě minuty přihrál Agüerovi na jeho druhou gólovou trefu.

V 74. minutě uzavřel skóre znovu Tévez. Hosté tak po vysoké porážce klesli s devíti body na sestupovou osmnáctou příčku. Naopak Manchester prodloužil domácí ligovou neporazitelnost již na 36 zápasů.

Hráči United ještě nemají na kontě ani jednu remízu, zato již potřetí v domácí soutěži prohráli. O historicky první výhře outsiderů v patnáctém vzájemném utkání s United rozhodl po hodině hry umístěnou hlavičkou Pilkington.

Nejblíže vyrovnání se "Rudí ďáblové" dostali na začátku nastavení, když centr ze standardní situace nešikovně prodloužil pod vlastní břevno Bassong. Brankář Ruddy ale zakročil podobně jako předtím proti střele Younga.

Chelsea prohrála počtvrté v řadě

Nedařilo se brankáři Čechovi, který dvakrát inkasoval na hřišti West Bromwiche a jeho Chelsea prohrála 1:2. Hosté bez zraněného kapitána Terryho a záložníka Lamparda prohrávali již po deseti minutách, kdy se prosadil Long. "Blues" ale dokázali ještě do přestávky vyrovnat, když se v 39. minutě přesně trefil Hazard.

12. kolo anglické ligy

Arsenal - Tottenham 5:2 (24. Mertesacker, 42. Podolski, 45. Giroud, 60. Cazorla, 90.+1 Walcott - 10. Adebayor, 71. Bale), Liverpool - Wigan 3:0 (47. a 58. Suárez, 66. José Enrique), Manchester City - Aston Villa 5:0 (54. a 67. Agüero, 65. a 74. Tévez, 43. Silva), Newcastle - Swansea 1:2 (90.+2 Ba - 58. Michu, 87. De Guzmán), QPR - Southampton 1:3 (49. Hoilett - 23. Lambert, 45. Puncheon, 83. vlastní Ferdinand), Reading - Everton 2:1 (51. a 79. z pen. Le Fondre - 10. Naismith), West Bromwich - Chelsea 2:1 (10. Long, 51. Odemwingie - 39. Hazard), Norwich - Manchester United 1:0 (60. Pilkington)..

Šest minut po přestávce strhnul vedení zpátky na stranu domácích Nigerijec Odemwingie. Chelsea tak počtvrté v řadě nevyhrála a v tabulce zůstává na třetím místě. Naopak fotbalisté West Bromwiche se díky výhře posunuli na čtvrté místo, ze kterého sesadili Everton.

Ten nastoupil na hřišti nováčka z Readingu a dostal se do vedení už v desáté minutě zásluhou Naismithe. Výsledek však ve druhém poločasu zvrátil na stranu domácích dvěma góly Le Fondre, který nejprve v 51. minutě vyrovnal a v 79. minutě proměnil pokutový kop. Reading se dočkal vůbec prvního vítězství v novém ročníku anglické ligy, hosté naopak nebodovali poprvé po osmi zápasech.

Arsenal porazil v severolondýnském derby Tottenham 5:2 a v tabulce se posunul před svého soupeře na šesté místo. Svého úhlavního rivala porazil stejným výsledkem i v posledním vzájemném utkání v únoru.

Arsenal v posledních čtyřech zápasech dostal dvanáct gólů a dnes spoléhal na brankáře Szczesného, který se vrátil mezi tyče po dvouměsíční přestávce po zranění kotníku. Polský reprezentant však inkasoval hned v 10. minutě z kopačky někdejšího hráče "Kanonýrů" Adebayora. Tožský útočník byl už za dalších osm minut vyloučen za ostrý skluz na Cazorlu.

Domácí přesilovku záhy využili hlavičkou Mertesackera. Ještě do poločasu si vypracovali díky trefám Podolského a Girouda vedení 3:1, které v 60. minutě navýšil Cazorla. Tottenham stačil snížit na 2:4 zásluhou Balea, ale v nastavení upravil výsledek do konečné podoby Walcott.