Arsenal má rekordní Anglický pohár. Výhru nad Chelsea sledoval Čech z lavičky

20:53
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu získali potřinácté v historii Anglický pohár a jsou novými rekordmany této nejstarší světové soutěže. Svěřenci trenéra Arséna Wengera, jenž nechal na lavičce brankáře Petra Čecha, porazili v dnešním finále v londýnském Wembley 2:1 mistrovskou Chelsea.

Gólman Arsenalu Petr Čech se raduje s trofejí s F.A. Cupu. foto: ČTK/AP

Arsenal triumfem, kterým se v historické tabulce odpoutal od dvanáctinásobného vítěze Manchesteru United, alespoň částečně vylepšil dojem z nevydařené sezony.

Policie hlídá Wembley Stadium před finále F.A. Cupu mezi Arsenalem a Chelsea.
Pohár pro vítěze F.A. Cupu, ve finále si to rozdají Arsenal a Chelsea.

„Kanonýři“ si po pátém místě v ligové tabulce nezahrají poprvé od roku 1998 Ligu mistrů, což může dlouholetého trenéra Wengera stát místo. Uznávaný francouzský kouč se stal se ziskem sedmého FA Cupu nejúspěšnějším trenérem v dějinách soutěže.

Finále fotbalového Anglického poháru v Londýně

Arsenal - Chelsea 2:1 (1:0)

Branky: 4. Sánchez, 79. Ramsey - 76. Costa. ČK: 68. Moses (Chelsea).

První gól zápasu vstřelil už ve 4. minutě Alexis Sánchez, jenž překonal Thibaulta Courtoise poté, co si doběhl odražený míč. Asistent rozhodčího sice signalizoval ofsajd Aarona Ramseyho, hlavní sudí však branku uznal, neboť se Velšan míče nedotkl ani nebránil gólmanovi.

Šance Arsenalu na zisk trofeje ještě vzrostly poté, co byl v 68. minutě po druhé žluté kartě za filmování vyloučen Victor Moses. Chelsea ale i v deseti vyrovnala - v 76. minutě si Diego Costa zpracoval na prsou míč od Williana a překonal Davida Ospinu, jenž dostal přednost před jedničkou pro ligové zápasy Čechem.

Už o tři minuty později ale Arsenal znovu vedl, když Olivier Giroud našel na malém vápně volného Ramseyho, jenž hlavou rozhodl. Čech tak po odchodu z Chelsea v roce 2015 získal první velkou trofej, celkově se z výhry v Anglickém poháru radoval popáté.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...