Arsenal si poradil s West Hamem, City prohrálo. Chelsea bere jen bod

18:24aktualizováno  15. března 19:17
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance remizovali se Southamptonem 1:1 a vedou o šest bodů před druhým Manchesterem City. Navíc mají zápas k dobru. Londýnský celek však v posledních čtyřech ligových domácích utkáních třikrát získal jen bod. Manchesteru United porazil Tottenham 3:0 a na třetí Arsenal ztrácí bod. Všechny branky padly v prvním poločase.

Hráči Arsenalu foto: ČTK/AP

Arsenal byl od úvodních minut londýnského souboje jednoznačně lepším týmem. Jedinou příležitost West Hamu měl Nolan, naopak brankář hostů Ádrian si musel poradit s šancemi Ramseyho, Walcotta nebo Sáncheze. Dlouho Kanonýry svými zákroky trápil, až v závěru poločasu nestačil na Giroudovu tečovanou střelu.

Po změně stran se zranil rozhodčí Foy, kterého musel zastoupit čtvrtý sudí Taylor. Arsenal na konci zápasu výhru pojistil dalšími dvěma góly, prosadili se Ramsey a Flamini. Tomáš Rosický se tentokrát nevešel ani na lavičku, možná ho kouč Wenger šetřil na úterní Ligu mistrů v Monaku.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo

Crystal Palace - QPR 3:1 (21. Zaha, 40. McArthur, 42. Ward - 83. Phillips)

Arsenal - West Ham United 3:0 (45.+1 Giroud, 81. Ramsey, 84. Flamini)

Leicester - Hull 0:0

Sunderland - Aston Villa 0:4 (16. a 44. Benteke, 18. a 37. Agbonlahor

West Bromwich - Stoke 1:0 (19. Ideye)

Burnley - Manchester City 1:0 (61. Boyd)

Chelsea - Southampton 1:1 (11. Costa - 19. Tadič z pen.)

Everton - Newcastle 3:0 (20. McCarthy, 56. Lukaku z pen., 90.+3 Barkley)

Manchester United - Tottenham 3:0 (9. Fellaini, 19. Carrick, 34. Rooney).

Arsenal se přiblížil k druhému Manchesteru City na rozdíl jediného bodu. Tomu se poslední dobou nedaří, a to potvrdil na půdě předposledního Burnley, kterému podlehl 0:1. Citizens sice byli na půdě nováčka Premier League lepším týmem, ale i přes řadu šancí nedokázali vyzrát na brankáře Heatona.

Jediným střelcem utkání byl domácí Boyd, který utkání rozhodl povedenou střelou z dálky. Hostům se už vyrovnat nepodařilo ani s pomocí Franka Lamparda, který se po zápase stal po Ryanu Giggsovi teprve druhým hráčem v historii Premier League s 600 starty.

„Nevytvořili jsme si dostatek šancí, abychom skórovali. A neměli jsme ani dostatek štěstí,“ litoval po zápase manažer obhájců titulu Manuel Pellegrini.

„Nepochybně děláme něco špatně, pokud nevyhráváme zápasy, ve kterých normálně vítězíme. Musíme ovšem nadále věřit v to, co děláme. Pokud existuje matematická šance na titul, tak ho pořád můžeme vyhrát,“ řekl chilský trenér. Aston Villa deklasovala Sunderland na jeho hřišti 4:0. Dvakrát se prosadili Benteke i Agbonlahor.

Aston Villa přitom v dosavadním průběhu sezony dala ve venkovních zápasech pouze čtyři góly. Pro svěřence nedávno jmenovaného kouče Sherwooda to byla druhá výhra za sebou a vynesla je už šest bodů nad sestupové pásmo.

Na jeho hranici zůstali Queens Park Rangers, kteří prohráli na hřišti Crystal Palace 1:3. Ani poslední Leicester si příliš nepomohl, s Hullem doma pouze remizoval 0:0.

Chelsea neudržela hubený náskok, United vyhráli potřetí v řadě

Chelsea poslal v 11. minutě utkání proti Southamptonu do vedení po Ivanovičově centru Costa a s osmnácti trefami se osamostatnil v čele tabulky střelců Premier League. Španělský reprezentant se prosadil v posledních šesti ligových duelech pětkrát.

O osm minut později ale bylo srovnáno. Rozhodčí odpískal Matičův faul na Maného v pokutovém území a Tadič penaltou doprostřed brány překonal Courtoise.

Domácí v závěru sice vystupňovali tlak, cenný bod pro Southampton ale udržel několika povedenými zákroky brankář Forster.

Manchester rozhodl o výhře nad Tottenhamem už v prvním poločase. Nejprve v deváté minutě Carrick poslal pas za obranu Fellainimu a gólman Lloris poprvé inkasoval. Fellaini byl i u druhé branky, jeho pokus hlavou hostující obránce odrazil pouze ke Carrickovi a ten zdvojnásobil náskok „Rudých ďáblů“.

Poločasový a také konečný stav 3:0 určil Rooney, jenž si poradil s nedůraznou obranou „Kohoutů“ a vstřelil 11. branku v sezoně. Devětadvacetiletému útočníkovi se proti Tottenhamu daří, v lize mu dal už deset gólů a vyrovnal tak bilanci současného asistenta na lavičce United Ryana Giggse.

Manchester vyhrál potřetí za sebou, Tottenham naopak neprodloužil sérii tří zápasů bez prohry a zůstal na sedmém místě.

Everton zvítězil nad Newcastlem 3:0 a po pěti utkáních poprvé naplno bodoval. Prosadili se McCarthy, Lukaku z penalty a v nastavení střídající Barkley.