ANKETA: Byl Jeřábkův zákrok na Kučerova faulem, nebo ukázkovým bodyčkem?

17:29
PRAHA - Běžela třináctá minuta první třetiny zápasu českých hokejistů proti Rusku (0:3), když ruský útočník Nikita Kučerov nabíral ve středním pásmu rychlost. Do cesty se mu ale postavil obránce Jakub Jeřábek. Nejlepší střelec letošního ročníku NHL Kučerov do českého beka narazil, udělal přemet a dopadl tvrdě na led. Následovala píšťalka rozhodčího a dvě minuty pro Jeřábka. Správně, či chybně?

MS v hokeji 2017, Česko vs. Rusko: zleva Jakub Jeřábek a Nikita Kučerov. foto: ČTK

Jeřábek si při svém zákroku nepomohl rukama ani nenadskočil, rozhodčí tak klidně mohli nechat hru dál plynout. Za podobně tvrdé, ale čisté zákroky slýchávají obránci spíše potlesk diváků než píšťalku.

Tady tomu ale bylo jinak. Jeřábek si šel na dvě minuty sednout za nedovolené bránění a sám Kučerov v následné přesilovce zvýšil vedení Rusů na 2:0. To sborná následně s přehledem držela až do závěrečné části hry, ve které přidal třetí pojistku Panarin.

MS v hokeji 2017, Česko vs. Rusko: Jeřábek a Kučerov.

Souboj Jeřábka s Kučerovem, za který rozhodčí českého beka vyloučili.

Jakub Jeřábek si navíc na konci první třetiny nešťastně poranil prst a šampionát tak pro něj skončil kvůli zlomenině o čtyřicet minut dříve než pro spoluhráče.

Byl Jeřábkův zákrok na Kučerova faulem, nebo ukázkovým bodyčekem?