Ani posily nepomohly. Manchester United začal prohrou

23:00
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United zahájili anglickou ligu porážkou 0:1 na hřišti Evertonu. Jedinou branku vstřelil v 57. minutě po rohu belgický záložník Marouane Fellaini, vicemistra nezachránil ani střídající debutant Robin Van Persie.

Fotbalista Evertonu Marouane Fellaini foto: ČTK

Nejlepší střelec minulého ročníku Van Persie, který do United přestoupil minulý týden za 24 milionů liber z Arsenalu, začal zápas na lavičce. Přednost v útoku dostali Wayne Rooney s Dannym Welbeckem. V základní sestavě naopak nechyběla posila z Borussie Dormund japonský záložník Šindži Kagawa.

Trenér Alex Ferguson se musel vypořádat se zraněním čtyř stoperů. Vedle uzdraveného Nemanji Vidiče proto v obraně nastoupili záložník Michael Carrick a na pravém kraji Antonio Valencia. Právě Carrick při rohu neubránil střelce jediné branky zápasu Fellainiho.

Everton mohl jít do vedení mnohem dříve, ale v závěru prvního poločasu zachránil United skvělým zákrokem po střele Leona Osmana brankář David de Gea. Záložník Evertonu navíc krátce po přestávce trefil břevno.

Nizozemský reprezentant Van Persie přišel na hřiště v 68. minutě, ale na výsledku navzdory vzrůstajícímu tlaku hostů nic nezměnil. United proti Evertonu neuspěli stejně jako v závěru minulém ročníku, kdy remizovali 4:4. Tehdy v duelu s liverpoolským celkem dvakrát promarnili dvoubrankové vedení a ztráta bodů pomohla jejich rivalovi Manchesteru City k titulu.