Chelsea ukončila vítěznou sérii United, City po dvou prohrách zabralo

20:32aktualizováno  19. dubna 20:19
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance porazili ve šlágru 33. kola anglické ligy Manchester United 1:0 a po čtvrtém vítězství za sebou mají v čele tabulky desetibodový náskok na Arsenal. Gól dal v 38. minutě Hazard. Manchester nenavázal na předchozích šest ligových výher.

Fotbalisté Chelsea oslavují vítězství nad Manchesterem United. foto: Reuters

Hazard rozhodl duel mezi Chelsea a třetím Manchesterem United po povedeném Oscarově pasu. Belgický reprezentant se přímo podílel v posledních 17 utkáních na 15 brankách: osm jich vstřelil a u sedmi asistoval.

Ander Herrera (vlevo) z United a Cesc Fabregas.
Eden Hazard a Didier Drogba oslavují vstřelenou branku.

Trenér hostů Van Gaal musel kvůli rozsáhlé marodce mimo jiné posunout Rooneyho do zálohy. „Rudí ďáblové“ si sice vytvořili tlak, trápila je ale koncovka. Nejblíže gólu byl v 77. minutě Falcao, jeho pokus však skončil na brankové konstrukci.

Southampton podlehl na hřišti Stoke 1:2 a v tabulce zůstal šestý o bod za Liverpoolem. Rozhodující branku vstřelil v 84. minutě záložník Adam a jeho tým poprvé po čtyřech zápasech naplno bodoval.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Crystal Palace - West Bromwich 0:2 (2. Morrison, 53. Gardner)

Everton - Burnley 1:0 (29. Mirallas)

Leicester - Swansea 2:0 (15. Ulloa, 89. King)

Stoke - Southampton 2:1 (47. Diouf, 84. Adam - 22. Schneiderlin)

Chelsea - Manchester United 1:0 (38. Hazard)

Manchester City - West Ham United 2:0 (18. vlastní Collins, 36. Agüero)

Newcastle - Tottenham 1:3 (46. Colback - 30. Chadli, 53. Eriksen, 90.+1 Kane)

Southampton vedl od 22. minuty. Po prvním rohovém kopu v utkání hlavičkoval Fonte a jeho pokus doklepl do prázdné branky Schneiderlin.

Druhý poločas ale patřil domácím. Ihned po přestávce N’Zonzi trefil brankovou konstrukci, od které se míč odrazil k Dioufovi a nejlepší střelec Stoke vstřelil devátou branku v sezoně. Obrat dokonal Adam.

Leicester se odlepil ode dna tabulky a po výhře 2:0 nad Swansea se posunul na 18. místo o skóre za Hull. O třetí výhře týmu v řadě rozhodli Ulloa a King.

Manchester City po dvou porážkách vyhrál nad West Hamem 2:0. Argentinský útočník Agüero si připsal 20. gól v sezoně a v čele tabulky střelců Premier League je společně s Kanem z Tottenhamu, který v Newcastlu uzavřel skóre na 3:1 pro jeho tým.