Bony se poprvé trefil za City, Chelsea vydřela výhru na půdě Hullu

15:43aktualizováno  22. března 19:32
LONDÝN - Chelsea s Thibautem Courtoisem v bráně zvítězila ve 30. kole anglické ligy na hřišti Hullu 3:2, podeváté v řadě bodovala a na čele ligy má šestibodový náskok. Vyhrálo i City, které si po premiérové trefě Wilfrieda Bonyho poradilo s West Bromwichem. Šlágr kola mezi Liverpoolem a United patřil hostům.

Bony Wilfried v dresu Manchesteru City. foto: Reuters

Chelsea se povedl vstup do utkání a po devíti minutách vedla už 2:0 zásluhou Hazarda a Costy, který si připsal 20. soutěžní branku v dresu „Blues“.

O dvoubrankový náskok hosté ale rychle přišli. Ve 26. minutě snížil po Robertsonově přízemní přihrávce do šestnáctky Elmohamady, o 74 sekund později vyrovnal po chybě gólmana Courtoise Hernández.

V polovině druhého poločasu belgický brankář hosty podržel, když zneškodnil hned tři šance. O výhře vedoucího celku tabulky rozhodl střídající Rémy, jenž se prosadil po dvou minutách na hřišti.

Trenér Chelsea José Mourinho udílí pokyny Diegu Costovi.
Takhle vstřelil Loic Rémy vítěznou branku do sítě Hullu.

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney nastoupil k 400. utkání v Premier League a už ve 14. minutě se mohl radovat z vedení svého týmu v Liverpoolu.

Herrera poslal povedenou přihrávku do běhu Matovi a španělský záložník nezaváhal. Před poločasem mohli domácí vyrovnat, Sturridge předložil míč v pokutovém území Lallanovi, ten však minul.

Do druhé půle nastoupil za Lallanu Gerrard, neodehrál však ani minutu a dostal červenou kartu za faul na Herreru ve středu hřiště. Zkratu Gerrard litoval.

„Rozhodnutí sudího bylo správné. Zklamal jsem spoluhráče, trenéra a zejména fanoušky. Beru na sebe zodpovědnost za dnešní výsledek,“ uvedl.

Přesilovku využili „Rudí ďáblové“ v 59. minutě. Střídající Di María poslal vzdušný pas do vápna Matovi a ten akrobatickým způsobem vstřelil sedmý gól v sezoně.

I v deseti se Liverpool dostal alespoň ke zkorigování stavu a Sturridge prokázal, že se mu proti United daří. Ve čtyřech vzájemných zápasech v lize, k nimž nastoupil, vstřelil tři branky.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo

Manchester City - West Bromwich 3:0 (27. Bony, 40. Fernando, 77. Silva)

Aston Villa - Swansea 0:1 (87. Gomis)

Newcastle - Arsenal 1:2 (48. Sissoko - 24. a 28. Giroud)

Southampton - Burnley 2:0 (37. Long, 58. vlastní Shackell)

Stoke - Crystal Palace 1:2 (14. Diouf - 41. Murray, 45.+2 Zaha)

Tottenham - Leicester 4:3 (6., 13. a 64. z pen. Kane, 85. vlastní Schlupp - 38. Vardy, 49. Morgan, 90. Nugent)

West Ham United - Sunderland 1:0 (88. Sakho).

Liverpool - Manchester United 1:2 (69. Sturridge - 14. a 59. Mata)

Hull - Chelsea 2:3 (26. Elmohamady, 28. Hernández - 2. Hazard, 9. Costa, 77. Rémy

QPR - Everton 1:2 (65. Vargas - 18. Coleman, 77. Lennon).

Ve čtvrté minutě nastavení mohl jubilant Rooney skórovat z penalty, jeho pokus však gólman Mignolet zneškodnil. Liverpool přesto nedosáhl poprvé po třinácti ligových zápasech na body.

Manchester City splnil roli favorita na jedničku

Bony byl hlavní postavou zápasu mezi City a West Bromwichem. Vše začal hned v druhé minutě, kdy ho v samostatném úniku fauloval Dawson. Rozhodčí Neil Swarbick si však obránce popletl se spoluhráčem McAuleym a červenou kartu udělil špatnému hráči.

Manchester City měl od té doby jasnou převahu a v 27. minutě ji potvrdil právě bývalý sparťanský útočník pohotovou dorážkou sražené střely Kompanyho. Ještě do poločasu přidal druhý gól domácího týmu Fernando.

I druhý poločas byl jasně v režii Citizens, míč drželi téměř osmdesát procent času celého utkání a celkem si připsali 43 střel.

Hosty od dalších inkasovaných gólů dlouho držely zákroky brankáře Myhilla a také porce štěstí, protože aktivní Bony a také Agüero trefili brankovou konstrukci.

Na druhé straně mířil do břevna Berahino. Konečnou podobu výsledku dal David Silva, který chytře tečoval střelu Jovetiče.

Rosický hrál za Arsenal poslední dvacetiminutovku

Zvítězily také další týmy z čela tabulky. O výhru Arsenalu se na půdě Newcastlu postaral dvěma góly kanonýr Olivier Giroud. Francouzský útočník zaznamenal obě trefy v první půli, nejprve po centru z přímého kopu, poté z rohu.

Kanonýři se ze standardních situací v této sezoně trefili již sedmnáctkrát, nejvíce ze všech týmů Premier League.

Po přestávce byl sice Newcastle lepším týmem, ale zásluhou Sissoka se mu podařilo jen snížit a Arsenal díky dobrému výkonu brankáře Ospiny vedení udržel. Český reprezentant Tomáš Rosický vracející se po nemoci odehrál závěrečných dvacet minut.

Naději na umístění v první čtyřce si nadále drží Tottenham a Southampton. Kohouti přestříleli v divokém zápase poslední Leicester 4:3. Hattrickem londýnskému týmu pomohl kanonýr Harry Kane, který se díky tomu dostal na čelo tabulky střelců s devatenácti góly. Oslavil tak premiérovou pozvánku do anglické reprezentace.

Southampton porazil Burnley, které podobně jako Leicester zůstává v sestupovém pásmu. To tak stále okupují všichni tři nováčci letošní sezony Premier League.