Chelsea vyhrála na West Hamu, City si doma poradilo s posledním

Petr Čech

23:01aktualizováno  23:21
LONDÝN - Fotbalisté vedoucí Chelsea bez brankáře Petra Čecha zvítězili v anglické lize na hřišti West Hamu 1:0, udrželi pětibodový náskok před druhým Manchesterem City a navíc mají zápas k dobru. Mistrovští "Citizens" doma ve 28. kole porazili poslední Leicester 2:0.

Eden Hazard (vlevo) a Kurt Zouma se radují z vítězství. foto: Reuters

Čech v neděli pomohl „Blues“ vyhrát Ligový pohár, ale tentokrát znovu jen kryl záda jedničce Courtoisovi. Chelsea ve 22. minutě rozebrala obranu londýnského rivala a po Ramiresově centru snadno hlavičkoval Hazard. Ramiresův pokus pak skončil na brankové konstrukci a několik šancí West Hamu zlikvidoval Belgičan Courtois.

Brankář Chelsea Thibaut Courtois likviduje jeden ze střeleckých pokusů v utkání...
Eden Hazard (vlevo) a Kurt Zouma se radují z vítězství.

Manchester City prohrál poslední soutěžní zápasy proti Barceloně i Liverpoolu a i proti nejhoršímu týmu tabulky se trápil. Favorita poslal do vedení v nastavení první půle Silva. Domácího gólmana Harta od vyrovnání zachránila tyčka. Definitivní pojistku přidal až v 88. minutě Milner.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo

Manchester City - Leicester 2:0 (45. Silva, 88. Milner)

Newcastle - Manchester United 0:1 (89. Young)

QPR - Arsenal 1:2 (82. Austin - 65. Giroud, 69. Sánchez)

Stoke - Everton 2:0 (32. Moses, 84. Diouf)

Tottenham - Swansea 3:2 (7. Chadli, 51. Mason, 60. Townsend - 19. Ki Song-jung, 88. Sigurdsson)

West Ham United - Chelsea 0:1 (22. Hazard)

Liverpool - Burnley 2:0 (29. Henderson, 51. Sturridge).

Třetí Arsenal s reprezentačním kapitánem Tomášem Rosickým porazil Queens Park Rangers na jejich hřišti 2:1. O branky „Kanonýrů“ se postarali mezi 65. a 69. minutou útočníci Giroud a Sánchez. Austinův patnáctý gól v sezoně už pro QPR znamenal jen korekci výsledku.

Čtvrtý Manchester United vyhrál v Newcastlu 1:0 díky brance Younga z 89. minuty, které předcházela velká chyba gólmana Krula. Záložník „Rudých ďáblů“ se v Premier League trefil poprvé po 400 dnech. Pátý Liverpool před svým publikem zdolal díky Hendersonovi a Sturridgeovi 2:0 Burnley a v lize naplno bodoval počtvrté za sebou.