Čech se dostal do brány Chelsea a pomohl ke skalpu Arsenalu

Petr Čech

15:21aktualizováno  21:25
LONDÝN/PRAHA - Brankář Petr Čech poprvé v této sezoně nastoupil v anglické lize a pomohl fotbalistům lídra tabulky Chelsea k vítězství 2:0 v derby s Arsenalem. Čech vystřídal ve 24. minutě zraněného Thibauta Courtoise, Tomáš Rosický odehrál za Arsenal posledních několik minut.

Brankář Petr Čech poprvé v kariéře vstupuje do sezony jako gólmanská dvojka fotbalistů Chelsea. foto: ČTK

Manchester United zvítězil nad Evertonem 2:1, premiérovou trefou v dresu vítězů rozhodl Radamel Falcao. Svěřenci Louise van Gaala museli nastoupit bez útočníka Wayna Rooneyho, který dostal trest na tři zápasy za červenou kartu z minulého kola s West Hamem.

Začátek londýnského derby byl posunut o čtvrt hodiny poté, co fanoušci Arsenalu před stadionem odpálili světlice. Uvnitř stadionu se zase postaral o pozdvižení trenér hostů Arséne Wenger, který mezi lavičkami strčil do domácího kouče Josého Mourinha.

Souboj dvou dosud neporažených týmů začal nešťastně pro gólmana Chelsea Courtoise, který v desáté minutě inkasoval úder do hlavy od Alexise Sáncheze.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo

Manchester United - Everton 2:1 (27. Di María, 62. Falcao - 55. Naismith)

Chelsea - Arsenal 2:0 (27. Hazard z pen., 78. Costa)

Tottenham - Southampton 1:0 (40. Eriksen)

West Ham United - QPR 2:0 (5. vlastní Onuoha, 59. Sakho).

O sobotních duelech čtěte ZDE.

Belgický mladík se pokusil pokračovat v utkání, ve 24. minutě ale přepustil místo Čechovi. "V Čecha jsem měl naprostou důvěru. Courtois byl preventivně převezen do nemocnice, jeho zranění ale není až tak vážné," uvedl Mourinho.

O tři minuty později Koscielny v pokutovém území fauloval Hazarda, jenž penaltu přízemní střelou k pravé tyči bezpečně proměnil a udržel svoji stoprocentní bilanci v exekuci pokutových kopů. Koscielny v anglické lize "zařídil" již sedm penalt pro soupeře.

O výhře "Blues" definitivně rozhodl v 78. minutě Costa, který po Fábregasově přihrávce chytře přeloboval gólmana Szczesného. Costa si tak připsal již devátou ligovou trefu v sezoně, Fábregas posedmé asistoval. Arsenal nedokázal už 392 minut skórovat proti Chelsea, v neděli navíc ani jednou nevystřelil na branku, což se mu stalo poprvé od září 2003.

Také Čech si pochvaloval vítězství. "Jsem vždycky připraven, takže jsem neměl problém naskočit do hry v průběhu zápasu. Šli jsme do vedení a bylo důležité, že jsme soupeře nepustili, aby se dostal zpátky do utkání," uvedl Čech na svém webu. "Získali jsme velmi důležité tři body proti velice těžkému soupeři a na reprezentační srazy se nám bude odjíždět s dobrým pocitem," dodal.

Southampton nestačil v Londýně na Tottenham a prohrál 0:1, jedinou branku utkání vstřelil ve 40. minutě Eriksen. "Saints" přesto zůstali třetí, Tottenham poskočil na šesté místo.