Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Manchester City rozhodl v závěru, Liverpool ukončil čekání na vítězství

18:25aktualizováno  21:07
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Liverpoolu po dlouhé době potěšili fanoušky. V 7. kole Premier League porazili West Bromwich Albion 2:1. Liverpool zabral v domácí soutěži po dvou porážkách a jedné remíze, navíc v týdnu podlehl v Lize mistrů v Basileji. Mistrovský Manchester City vyhrál na Aston Ville dvěma góly v závěru.

Sergio Agüero se raduje ze vstřelené branky. foto: Reuters

Manchester City vyhrál podruhé za sebou a sune se vzhůru. Na Aston Ville to byl dlouho otevřený zápas, hosté sice byli aktivnější, ale šance měli i domácí, byť ne tolik.

Nakonec rozhodla nenápadná akce a nepříliš prudká rána Tourého z 18 metrů. Záložník z Pobřeží slonoviny se trefil levačkou k tyči osm minut před koncem. Poté ještě skóroval Agüero.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo

Hull - Crystal Palace 2:0 (60. Diame, 89. Jelavič)

Leicester - Burnley 2:2 (33. Schlupp, 40. Mahrez - 30. Kightly, 90.+6 Wallace)

Liverpool - West Bromwich 2:1 (45. Lallana, 61. Henderson - 56. Berahino)

Sunderland - Stoke 3:1 (23. a 79. Fletcher, 4. Wickham - 14. Adam)

Swansea - Newcastle 2:2 (17. Bony, 50. Routledge - 43. a 75. Cissé)

Aston Villa - Manchester City 0:2 (82. Touré, 88. Agüero).

Na obou gólech Liverpoolu se podílel Jordan Henderson, který jednou skóroval a na druhý přihrál Adamu Lallanovi. Ten se v Premier League trefil po 189 dnech. Šlo o 55. a 56. gól, který za poslední dvě sezony v dresu Liverpoolu dali angličtí hráči, což je nejvíce ze všech týmů v soutěži.

První výhry v sezoně se dočkal Sunderland, který doma přehrál Stoke 3:1. Stačili mu na to pouhé tři střely na branku, měl stoprocentní efektivitu.

Burnley se dočkalo gólu po dlouhých 565 minutách, což je desátá nejdelší série v historii Premier League. Šňůru ukončil na hřišti Leicesteru Michael Kightly, když zblízka dostal míč do sítě. Domácí dvěma góly skóre otočili, ale na začátku šesté nastavené minuty srovnal Ross Wallace. Leicester dal 10 ze svých 11 gólů v domácím prostředí.

Bývalý útočník pražské Sparty WilfriedBony se dočkal první trefy v nové sezoně a pomohl Swansea k remíze 2:2 s Newcastlem. Za hosty dvakrát vyrovnal Papiss Cissé. Na obě branky Swansea nahrál Gylfi Sigurdsson, který tak se šesti asistencemi vládne společně s Cescem Fábregasem nahrávačům v soutěži.