Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Agüero nastřílel Tottenhamu čtyři góly, zvítězila také Chelsea

15:54aktualizováno  18:22
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Manchesteru City zdolali v osmém kole anglické ligy díky čtyřem brankám Sergia Agüera Tottenham 4:1. Rozhodčí Jon Moss v utkání nařídil čtyři pokutové kopy, což se v Premier League stalo zatím jen v roce 2000 v duelu Bradford - Derby.

Sergio Agüero. foto: Reuters

Tottenham v posledním ročníku utrpěl s City debakly 1:5 a 0:6 a ani dnes nezačal dobře. Už ve 13. minutě otevřel skóre skrytou dělovkou Agüero. Za dvě minuty však využil chybu v rozehrávce Christian Eriksen a srovnal.

Vincenty Kompany (vlevo) a James Milner.
Manuel Pellegrin (vpravo) a Sergio Agüero.
Sergio Agüero.
Sergio Agüero a brankář Joe Hart.

Zanedlouho domácí opět vedli, když Agüero po sporném faulu na Franka Lamparda proměnil penaltu. Po půlhodině hry mohl Argentinec uzavřít hattrick, ale jeho pokus z dalšího pokutového kopu vystihl brankář Hugo Lloris.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Manchester City - Tottenham 4:1 (13., 20. z pen., 68. z pen. a 76. Agüero - 15. Eriksen)

Arsenal - Hull 2:2 (13. Sánchez, 90.+1 Welbeck - 17. Diame, 46. Hernández)

Burnley - West Ham United 1:3 (60. Boyd - 49. Sakho, 54. Valencia, 71. Cole)

Crystal Palace - Chelsea 1:2 (90. Campbell - 6. Oscar, 51. Fábregas)

Everton - Aston Villa 3:0 (18. Jagielka, 48. Lukaku, 76. Coleman)

Southampton - Sunderland 8:0 (18. a 69. Pellé, 12. vlastní Vergnini, 37. Cork, 63. vlastní Bridcutt, 78. Tadič, 80. Wanyama, 86. Mane)

Newcastle - Leicester 1:0 (71. Obertan).

Stejně dopadl na druhé straně v 62. minutě s pokusem z penalty Roberto Soldado, zato Agüero si spravil chuť. Hattrick uzavřel z pokutového kopu po faulu Federica Fazia, který kvůli vyloučení nedohrál svůj první zápas v anglické lize. Agüero se brzy prosadil znovu ze hry a s devíti góly se dělí o vedení v tabulce střelců s Diegem Costou z Chelsea.

Chelsea s brankářem Petrem Čechem na lavičce šla do vedení už v šesté minutě po trefě Oscara z přímého kopu. Nezbrzdila ji ani červená karta pro Césara Azpilicuetu, protože vzápětí byl vyloučen i obránce soupeře Damien Delaney. Výhru potvrdil svým prvním gólem v barvách „Blues“ Cesc Fábregas, gólmana Thibauta Courtoise připravil o čisté konto v nastavení Fraizer Campbell.

Jen z lavičky sledoval zaváhání Arsenalu reprezentační záložník Tomáš Rosický. „Kanonýři“ sice brzy po brance Alexise Sáncheze vedli, ale poté nechali Hull duel dvěma brankami otočit. Až v nastavení zařídil londýnskému týmu alespoň bod za remízu 2:2 Danny Welbeck.

Výbornou formu potvrdil svým historicky nejvyšším vítězstvím v Premier League Southampton. Fotbalisty Sunderlandu na svém stadionu rozstřílel 8:0 a drží třetí příčku v tabulce s jednobodovým mankem na druhý Manchester City. Čtvrtý je West Ham po výhře 3:1 nad Burnley.