19. října 2014 16:35, aktualizováno  19:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čtyři branky za osm minut. Liverpool
po divokém závěru zdolal QPR

Radost Liverpoolu. Steven Gerrard (vlevo) a Philippe Coutinho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost Liverpoolu. Steven Gerrard (vlevo) a Philippe Coutinho. | foto: Reuters
LONDÝN/PRAHA Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v utkání osmého kola anglické ligy na hřišti Queens Park Rangers 3:2. V hektickém závěru padly čtyři branky v rozmezí osmi minut, domácí si v zápase vstřelili dva vlastní góly.

Liverpool nevstoupil do sezony ideálně a ani tentokrát nezačal přesvědčivě. Nejblíže gólu v první půli byl domácí záložník Fer, dvakrát ale trefil pouze brankovou konstrukci. I po přestávce byl zpočátku aktivnější londýnský celek, přesto se do vedení dostali hosté.

Raheem Sterling (vlevo) se snaží obelstít dvojici protihráčů.
Fotbalista Liverpoolu Mario Balotelli.
Karl Henry (vlevo) stíhá Raheema Sterlinga.
Harry Redknapp, trenér domácích fotbalistů, gestikuluje směrem ke svým svěřencům.

V 67. minutě rychle rozehráli standardní situaci, Johnson po zemi přihrál do vápna a míč nešťastně za záda vlastního gólmana McCarthyho poslal Dunne. Pětatřicetiletý obránce si vstřelil už desátou vlastní branku v anglické lize a v této statistice vede.

V závěru utkání gradovalo, během osmi minut viděli diváci na Loftus Road čtyři branky. V 87. minutě vyrovnal střídající Vargas, o tři minuty později ale Liverpoolu vrátil vedení premiérovým zásahem v sezoně Brazilec Coutinho.

Vargas byl při chuti a v druhé minutě nastavení znovu přiblížil domácí tým k bodovému zisku, Caulker však po Sterlingově pasu do šestnáctky vlastním gólem rozhodl o třetí prohře QPR v řadě.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo

QPR - Liverpool 2:3 (87. a 90.+2 Vargas - 67. vlastní Dunne, 90. Coutinho, 90.+5 vlastní Caulker)

Stoke - Swansea 2:1 (43. Adam z pen., 76. Walters - 34. Bony z pen.).

O sobotních utkáních čtěte ZDE.

„Ukázali jsme ohromný charakter a byli jsme o něco lepší v druhém poločase, QPR si ale rozhodně nezasloužili prohrát. Měli jsme velké štěstí,“ oddychl si kouč Liverpoolu Brendan Rodgers v rozhovoru pro Sky Sports.

Jeho protějšek Harry Redknapp i přes prohru své svěřence pochválil. „Tým předvedl nejlepší výkon od té doby, co jej trénuji. Hráli jsme fantasticky. Byli jsme úspěšní v 90 procentech soubojů, na konci jsme však byli naivní a proto jsme prohráli.“

Swansea se po slibném začátku sezony, kdy byla ve třech zápasech stoprocentní, nepodařilo už v pátém utkání v řadě vyhrát. Na půdě Stoke sice od 34. minuty vedla po proměněné penaltě bývalého hráče pražské Sparty Bonyho Wilfrieda, ještě před koncem první půle však srovnal také z pokutového kopu Adam.

Domácí v druhém dějství dokonali obrat. V 76. minutě rozhodl premiérovým gólem v této sezoně střídající Walters, jenž hlavou proměnil Assaidiho centr.