29. srpna 2015 15:44, aktualizováno 30. 8 19:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čech vychytal za Arsenal další nulu. Chelsea, Liverpool a United prohrály

• 2Diskuse
Brankář Arsenalu Petr Čech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Arsenalu Petr Čech. | foto: Reuters
LONDÝN Fotbalisté Arsenalu vyhráli ve 4. kole anglické ligy na stadionu Newcastlu 1:0 a zaznamenali druhé vítězství v sezoně. Brankář Petr Čech po pondělní bezbrankové remíze s Liverpoolem podruhé za sebou neinkasoval. Porážku si naopak připsaly ostatní favorité: doma neuspěly Chelsea ani Liverpool, v neděli pak prohráli United na půdě Swansea.

Arsenalu zápas na severu Anglie ulehčilo vyloučení Mitroviče už po 16 minutách. Domácí útočník šlapákem tvrdě zajel do Coquelina a šel rovnou pod sprchy.

V prvním poločase však hosté početní převahu nevyužili, ve dvou velmi dobrých šancích selhal Theo Walcott a Thavinův zákrok na Bellerína hlavní rozhodčí jako penaltový neposoudil.

Sedm minut po přestávce už Arsenal šel do vedení. Dělovku Ramseyho ještě Krul vyrazil, ale jen k Oxlade-Chamberlainovi, jehož křížnou střelu do vlastní sítě nešťastně tečoval domácí kapitán Coloccini. Byl to už druhý vlastní gól, který Arsenalu v této sezoně pomohl. Sami dali „Kanonýři“ jediný.

Theo Walcott lituje zahozené šance.
Červená karta. Aleksandar Mitrovič z Newcastlu musel předčasně do sprch.

Newcastle se už v deseti hráčích na žádný větší tlak ani gólové šance nezmohl, na Čecha dokonce nevyslal jedinou střelu.

Poprvé se v dresu City prosadil Raheem Sterling, druhý gól domácích přidal Fernandinho. Včetně minulé sezony vyhráli svěřenci Manuela Pellegriniho už deset ligových zápasů v řadě.V čele tabulky je Manchester City, který i ve čtvrtém zápase sezony neinkasoval a porazil Watford 2:0.

Druhé místo překvapivě patří Crystal Palace, který zkazil kouči Chelsea Josému Mourinhovi jeho dvoustý zápas v Premier League a připravil mu teprve druhou porážku ve 100 domácích utkáních.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo

Newcastle - Arsenal 0:1 (52. vlastní Coloccini)

Aston Villa - Sunderland 2:2 (11. z pen. a 41. Sinclair - 8. M'Vila, 52. Lens)

Bournemouth - Leicester 1:1 (24. Wilson - 86. Vardy z pen.)

Chelsea - Crystal Palace 1:2 (80. Falcao - 65. Sako, 81. Ward)

Liverpool - West Ham United 0:3 (3. Lanzini, 29. Noble, 90.+2 Sakho)

Manchester City - Watford 2:0 (47. Sterling, 56. Fernandinho)

Stoke - West Bromwich 0:1 (45.+3 Rondon)

Tottenham - Everton 0:0

Southampton - Norwich 3:0 (64. a 67. Tadič, 45.+1 Pellé)

Swansea - Manchester United 2:1 (61. Ayew, 66. Gomis - 48. Mata).

Dlouho se na Stamford Bridge dařilo především brankářům, jak domácí Courtois, tak hostující McCathy své týmy několikrát podrželi. Branky začaly padat až v poslední půlhodině.

Nejprve skóre otevřel Bakary Sako, který jen o chvíli předtím vykopl z brankové čáry hlavičku domácího Cahilla. Chelsea sice po hlavičce Falcaa vyrovnala, jenže o chvíli později zajistil Palace tři body Joel Ward.

Chelsea má po čtyřech kolech pouze čtyři body, hůře cestu za obhajobou titulu začal pouze Blackburn v roce 1995.

Liverpoolu se nepovedl úvod zápasu s West Hamem, prohrával už po třech minutách, kdy se trefil Lanzini.

Po půlhodině přidal druhý gól londýnského týmu Mark Noble a svěřenci Brendana Rodgerse už reagovat nedokázali. Naopak v nastavení přidal třetí gól West Hamu Sakho. Oba týmy dohrávaly v deseti, červenou kartu viděli domácí Coutinho i hostující Noble.

Dvě červené karty padly také ve Stoke, obě viděli hráči domácích ještě v první půli. Nejprve šel pod sprchy Afellay, o chvíli později také Adam. Hostující West Brom toho dokázal využít a po brance Rondona vyhrál 1:0.

United v nedělním utkání vedli na půdě Swansea poté, co se v úvodu druhé půle trefil Mata. Těsný náskok ovšem neudrželi a soupeř utkání dvěma trefami během pěti minut otočil.

Chramosta (Mladá Boleslav) vstřelil gól. Mladá Boleslav - Skënderbeu Körce 1:0
Chramosta dorovnává Mebrahta a přidává třetí gól letní pohárové sezony. Po křídelní akci se k němu odrazil míč na malé vápno, kde si dal boleslavský kanonýr sakra záležet, aby dobře zamířil.
38
Hostující hráč byl snad dvě minuty ošetřován na hrací ploše.
35
Domácího Douglase zastavil ve vyložené šanci ofsajd, který však v žádném případě nebyl.