Chelsea remizovala s předposledním, City nezaváhalo a ztrácí pět bodů

18:11aktualizováno  22. února 19:56
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v bráně remizovali v anglické lize s Burnley 1:1 a podruhé v sezoně na svém stadionu ztratili body. Manchester City deklasoval Newcastle 5:0 a snížil náskok vedoucích Blues na pět bodů. Arsenal zvládl díky povedenému prvnímu poločasu duel na hřišti Crystal Palace a zvítězil 2:1, Swansea stejným poměrem porazila Manchester United.

Vyrovnávací trefa. Ben Mee z Burnley posílá míč do sítě Chelsea. foto: Reuters

Chelsea od začátku drtila svého soupeře a Burnley, které se krčí na předposledním devatenáctém místě, do ničeho příliš nepouštěla. Naopak ve 14. minutě předvedl své technické dovednosti Hazard a poslal přihrávku do vápna Ivanovičovi, jenž se trefil v posledních šesti soutěžních utkáních počtvrté.

V druhé půli domácí ale spíše hlídali hubený náskok a obtížnější to měli od 70. minuty, kdy tým oslabil vyloučený Matič. Nevelká aktivita nakonec Blues stála vedení, na Trippierův rohový kop si naběhl Mee a hlavou překonal Courtoise. Chelsea tak s Burnley nebodovala v lize poprvé.

Ashley Barnes z Burnely, jehož stíhá Kurt Zouma.
První gól utkání. Chelsea šla zásluhou Ivanoviče ve 14. minutě do vedení.
Scott Arfield (vlevo) vs. Oscar.
Vyrovnávací trefa. Ben Mee z Burnley posílá míč do sítě Chelsea.

Trenér Chelsea José Mourinho v Matičově vyloučení ale neviděl příčinu ztráty jednogólového náskoku. „V zápase byly čtyři momenty, o kterých můžete napsat příběh. Minuty 30, 33, 43, 69. Více se mě na to neptejte,“ uvedl pro BBC.

„Nemohu se k těmto incidentům vracet. Jsem trestán, když na tyto situace odkazuji, a já nechci být trestán,“ dodal.

Po 28 sekundách duelu mezi Manchesterem City a Newcastlem zavadil záložník hostů Anita v pokutovém území zavadil o nohy Džeka. Nařízenou penaltu Agüero bezpečně proměnil, brankář Krul se za jeho pokusem pouze ohlédl. Argentinský útočník se sedmnácti góly dorovnal v čele tabulky střelců Costu z Chelsea.

V 21. minutě už domácí vedli o tři branky, přesné zásahy si připsali Nasri a Džeko a Citizens byli blízko jedenácté ligové výhře nad dnešním soupeřem v řadě. Tu zpečetil v druhém poločase dvěma slepenými brankami Silva, který odehrál 150. zápas v Premier League v dresu Manchesteru City.

Španělskému záložníkovi se podařilo v této sezoně vstřelit už devět gólů, poprvé se navíc v anglické lize přímo podílel na třech brankách v jednom zápase. Citizens byli v zápase velmi efektivní, šest střel na bránu jim stačilo k pěti brankám. Po hodině hry se místo Agüera na hřiště dostal Bony a v dresu Citizens si zahrál poprvé po přestupu ze Swansea.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo

Aston Villa - Stoke 1:2 (20. Sinclair - 45. Diouf, 90.+3 Moses z pen.)

Chelsea - Burnley 1:1 (14. Ivanovič - 81. Mee)

Crystal Palace - Arsenal 1:2 (90.+4 Murray - 8. Cazorla z pen., 45.+1 Giroud)

Hull - QPR 2:1 (16. Jelavič, 89. N'Doye - 39. Austin)

Sunderland - West Bromwich 0:0

Swansea - Manchester United 2:1 (30. Ki Song Jung, 73. Gomis - 28. Herrera)

Manchester City - Newcastle 5:0 (51. a 53. Silva, 2. Agüero z pen., 12. Nasri, 21. Džeko).

Tottenham - West Ham United 2:2 (81. Rose, 90.+6 Kane - 22. Kouyaté, 62. Sakho)

Everton - Leicester 2:2 (57. Naismith, 88. vlastní Upson - 63. Nugent, 70. Cambiasso)

Southampton - Liverpool 0:2 (3. Coutinho, 73. Sterling).

Santiago Cazorla se ukázal jako spolehlivý exekutor pokutových kopů, v osmé minutě proměnil penaltu po faulu na Welbecka a v tomto ročníku Premier League je Španěl se šesti úspěšnými pokusy nejlepším v této disciplíně. V závěru poločasu gólman domácích Speroni vyrazil Welbeckovu střelu a nejrychleji u míče byl Giroud.

Na konci utkání Arsenal polevil v útočné aktivitě, domácím to ale stačilo pouze ke zkorigování skóre, o které se postaral Murray. Svěřencům Arséna Wengera se na půdě Crystal Palace daří, neprohráli zde v posledních dvanácti soutěžních zápasech. Tomáš Rosický nastoupil za vítězný celek v 76. minutě.

Manchester United se do vedení na hřišti Swansea dostal po zdařilé přízemní kombinaci u pokutového území domácích, na jejímž konci byl Herrera, který zakončil přesně k levé tyči.

O dvě minuty později ale Velšané odpověděli, Shelvey adresoval přesný centr na Ki Sung Jonga a nedůsledně hlídaný korejský záložník si připsal pátý gól v sezoně.

V 73. minutě domácí dokonali obrat, ke střele se dostal Shelvey a připsal si druhou asistenci poté, co Gomis tečoval jeho pokus za záda brankáře De Gey. United tak poprvé po čtyřech zápasech nebodovali.

Tottenham zaváhal, Liverpool vyhrál venku

West Ham se do vedení v zápase s Tottenhamem dostal po trefách Kouyatého a Sakha, Tottenham ale svého městského rivala v závěru utkání zatlačil a v dramatickém závěru vyrovnal.

Nejprve snížil Rose a v nastaveném čase vyrovnal Kane. Mladý útočník, který by se v létě v anglickém dresu mohl podívat na mistrovství Evropy do 21 let v České republice, dorazil svůj neúspěšný pokutový kop.

Tottenham tak v této sezoně získal už 13 bodů po gólech v posledních 5 minutách. To je o sedm bodů více než ostatní celky.

Zaváhání Tottenhamu dokázal využít Liverpool, který poskočil na šesté místo díky výhře 2:0 na půdě Southamptonu. O rychlé vedení Reds se krásným gólem z dálky postaral Coutinho, druhým gól přidal po přestávce Sterling.

Utkání však provázela řada incidentů, domácí Southampton se v prvním poločase hned několikrát dožadoval pokutového kopu. Rozhodčí Kevin Friend však jako penaltové neposoudil zákroky Cana ani Allena a Saints nepochodili ani po Canově ruce.

Reds, kteří v lize nepohráli již deset utkání v řadě, se po výhře dotáhli na svého soupeře na rozdíl jediného bodu, další bod ztrácejí na čtvrtý Manchester United.

Třetí nedělní zápas skončil remízou 2:2, bod na hřišti Evertonu získal poslední Leicester. Domácí vyrovnali v závěru, pomohla jim k tomu vlastní branka Matthewa Upsona z 88. minuty.