Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Chelsea poprvé prohrála, Manchester City snížil její náskok v čele

15:48aktualizováno  18:03
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance poprvé v sezoně anglické ligy prohráli. V Newcastlu podlehli 1:2 a nedosáhli tak na 24. soutěžní utkání v řadě bez porážky, kterým by překonali klubový rekord. Manchester City zvítězil nad Evertonem 1:0 a snížil náskok „Blues“ na tři body.

Willian (vlevo) v hlavičkovém souboji s Paulem Dummetem. foto: Reuters

Arsenal zaváhal a prohrál na hřišti Stoke 2:3. Český záložník Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce londýnského celku.

Premiérový start za „Straky“ prožil od druhého poločasu gólman Jak Alnwick, jenž nahradil zraněného Elliotta. V 57. minutě se mohl radovat z vedení svého týmu. Sissokův centr na Papisse Cissého obránce hostů Cahill pouze tečoval a senegalský útočník se prosadil po čtyřech minutách na hřišti. Chelsea v soutěžním duelu inkasovala po 498 minutách.

Willian (vlevo) z Chelsea a Sammy Ameobi.
José Mourinho.
Willian (vlevo) v hlavičkovém souboji s Paulem Dummetem.
Ayoze Perez míří do útoku. Vleže ho sleduje Gary Cahill.

V 78. minutě trefil londýnský záložník Hazard tyč, na druhé straně přidal po protiútoku druhou branku Cissé. Pět minut nato se i za „Blues“ prosadil střídající hráč, Didier Drogba si naběhl na přesný Fábregasův centr a hlavou přesně zakončil. Domácí už v té době byli oslabeni o Taylora, který obdržel druhou žlutou kartu. Další trefu už ale svěřenci Josého Mourinha nepřidali a na stadionu St. James’s Park prohráli potřetí v řadě.

Pro Manchester City nezačal duel s Evertonem dobře, už v 7. minutě musel být kvůli zranění vystřídán nejlepší střelec Premier League Sergio Agüero. Svěřenci Manuela Pellegriniho přesto ve 24. minutě rozhodli o tříbodovém zisku. Jagielka fauloval v pokutovém území Milnera a nařízenou penaltu proměnil Yaya Touré. Reprezentant Pobřeží slonoviny úspěšně využil všech sedm pokutových kopů v dresu Manchesteru City.

Anglická fotbalová liga 15. kolo

Newcastle - Chelsea 2:1 (57. a 78. Cissé - 83. Drogba)

Newcastle - Chelsea 2:1 (57. a 78. Cissé - 83. Drogba), Hull - West Bromwich 0:0

Liverpool - Sunderland 0:0

QPR - Burnley 2:0 (51. Fer, 74. Austin)

Stoke - Arsenal 3:2 (1. Crouch, 35. Krkič, 45.+1 Walters - 68. Cazorla z pen., 70. Ramsey)

Tottenham - Crystal Palace 0:0

Manchester City - Everton 1:0 (24. Touré z pen.)

Jubilejní 100. duel v Premier League příliš neoslavil obránce Arsenalu Kieran Gibbs. Už po 19 sekundách prohrával jeho tým na hřišti Stoke, když Peter Crouch vstřelil nejrychlejší branku v této sezoně anglické ligy.

Stoke znovu prokázalo, že se mu proti „Kanonýrům“ daří, a na konci poločasu vedlo už 3:0. Do střeleckých statistik se ke Crouchovi přidali Bojan Krkič a Jonathan Walters. Arsenal poprvé v ligovém zápase obdržel tři či více branek v prvním poločase od jiného týmu než Chelsea, Liverpoolu či Manchesteru United.

„Kanonýři“ se pak snažili dosáhnout alespoň na bod. V 68. minutě se prosadil z penalty Santiago Cazorla, o dvě minuty později snížil na rozdíl jedné branky povedenou střelou z voleje Aaron Ramsey. V 78. minutě byl ale po druhé žluté kartě vyloučen obránce hostů Chambers a Stoke těsný náskok udrželo. Z posledních devíti domácích duelů s Arsenalem prohrálo jediný v únoru 2010.

Liverpool pouze remizoval se Sunderlandem 0:0 a nenavázal na předchozí dvě výhry. Stejným výsledkem skončil duel mezi Tottenhamem a Crystal Palace, který tak získal první bod z londýnského derby v probíhajícím ročníku anglické ligy.