Chelsea proti Tottenhamu nezaváhala, tři body berou i ostatní favorité

Petr Čech

22:46aktualizováno  3. prosince 22:54
LONDÝN/PRAHA - Velkokluby nezklamaly. Manchester United, City, Liverpool, Arsenal i Chelsea vybojovaly ve 14. kole Premier League plný počet bodů. V čele ligové tabulky zůstávají nadále „Blues“, jejich utkání proti Tottenhamu sledoval brankář Petr Čech znovu jen z lavičky.

Fotbalisté Chelsea se radují ze vstřelené branky. foto: Reuters

Na začátku londýnského derby mezi Chelsea a Tottenhamem se dvakrát dostal do šance útočník hostů Kane, za Courtoise ale míč nedostal. Góly tak slavili domácí.

Skóre otevřel v 19. minutě Eden Hazard, který si v pokutovém území narazil s Didierem Drogbou. Útočník Pobřeží slonoviny o tři minuty později přidal druhou branku Chelsea a poprvé od března 2010 v ligovém duelu zaznamenal gól i asistenci.

V 73. minutě neuhlídal Vertonghen ve vápně střídajícího Loica Rémyho a francouzský útočník upravil na 3:0. Chelsea už 441 minut nedostala v soutěžním zápase gól. Tottenham na Stamford Bridge naposledy dokázal vyhrát v únoru 1990.

Erik Lamela ostře atakoval Didiera Drogbu.
Míč na noze. Cesc Fabregas (vlevo), jehož atakuje Nabil Bentaleb.
Fotbalisté Chelsea se radují ze vstřelené branky.
Souboj o míč. Didier Drogba (vlevo) a Federico Fazio.

Sunderland, který v minulém kole udržel bezbrankovou remízu s Chelsea, se proti „Citizens“ dostal v 19. minutě zásluhou Connora Wickhama překvapivě do vedení, dvě minuty nato ale srovnal nejlepší střelec anglické ligy Sergio Agüero. Obrat svěřenci Manuela Pellegriniho dokonali ještě v prvním poločase, Stevan Jovetič se trefil počtvrté v sezoně.

Ani to ale úřadujícímu mistrovi nestačilo, do sítě Sunderlandu dopravil míč ještě dvakrát. První gól v sezoně vstřelil obránce Pablo Zabaleta a svou formu čtrnáctou trefou v tomto ročníku Premier League potvrdil Agüero. V posledních 33 ligových zápasech se Argentinec prosadil třicetkrát.

Gólman Forster držel šance Southamptonu na bodový zisk ze hřiště Arsenalu až do 88. minuty, kdy Ramseyho tečovaná přihrávka uvnitř šestnáctky doputovala k Alexisi Sánchezovi a ten skóroval v anglické lize podeváté. Čtyři minuty před tím šli hosté do deseti, kvůli zranění musel odstoupit Alderweireld a trenér Koeman už neměl k dispozici střídání.

Manchester United zvítězil počtvrté v řadě

United bez zraněného kapitána Rooneyho mohl v úvodu úterního utkání se Stoke poslat do vedení Herrera, ale z dobré pozice přestřelil branku. Španělský záložník zaváhání napravil ve 21. minutě, kdy připravil vedoucí gól hlavičkujícímu Fellainimu. Ještě před pauzou vyrovnal přesnou střelou k tyči N’Zonzi.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo

Burnley - Newcastle 1:1 (34. Boyd - 48. Cissé)

Leicester - Liverpool 1:3 (22. vlastní Mignolet - 26. Lallana, 54. Gerrard, 83. Henderson)

Manchester United - Stoke 2:1 (21. Fellaini, 59. Mata - 39. N'Zonzi)

Swansea - QPR 2:0 (78. Ki Song-jung, 83. Routledge)

Crystal Palace - Aston Villa 0:1 (32. Benteke)

West Bromwich - West Ham United 1:2 (10. Dawson - 35. Nolan, 45.+3 Tomkins)

Arsenal - Southampton 1:0 (88. Sánchez)

Chelsea - Tottenham 3:0 (19. Hazard, 22. Drogba, 73. Rémy), Everton - Hull 1:1 (34. Lukaku - 59. Aluko)

Sunderland - Manchester City 1:4 (19. Wickham - 21. a 71. Agüero, 39. Jovetič, 55. Zabaleta).

Domácím vrátil náskok v 59. minutě Mata, který zatočeným přímým kopem zaskočil brankáře Begoviče. Hosté v nastaveném čase sahali po bodech, ale Manchester zachránil dvěma výbornými zákroky gólman De Gea. „Rudí ďáblové“ tak svého soupeře porazili na Old Trafford ve dvanáctém soutěžním utkání po sobě.

Liverpool nezačal v Leicesteru dobře, protože střela Ulloy ze 22. minuty se smolně odrazila od tyčky do zad brankáře Mignoleta a poté do sítě.

Rychlou odpověď ale zařídil pohotovou ranou Lallana a druhý poločas už ovládli „Reds“. V 54. minutě dokonal obrat kapitán Gerrard a v závěru ještě přidal třetí zásah Henderson. V té době už hráli domácí bez vyloučeného obránce Morgana.

Aston Villa bez dlouhodobě zraněného útočníka Libora Kozáka zdolala Crystal Palace 1:0 a díky Bentekeho trefě ukončila sérii devíti ligových zápasů bez vítězství. Pátý West Ham otočil utkání na hřišti West Bromwiche a zvítězil 2:1, když na vedoucí gól Dawsona ještě do poločasu odpověděli Nolan s Tomkinsem.