Chelsea se nadřela, výhru má i Arsenal. Liverpool nebodoval

Petr Čech

16:03aktualizováno  18:24
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Chelsea porazili v utkání 10. kola anglické ligy Queens Park Rangers 2:1. O výhře lídra tabulky rozhodl Eden Hazard gólem z penalty. Do sestavy vítězného týmu se po zranění vrátil Diego Costa a odehrál 78 minut, gólman Petr Čech do utkání nezasáhl.

Fotbalista Chelsea Oscar. foto: Reuters

Chelsea se v zápase s QPR do vedení dostala ve 32. minutě, brazilský reprezentant Oscar se prosadil po přesném Fábregasově pasu. Španěl se v deseti zápasech této sezony podílel na deseti brankách svého týmu, jednou sám skóroval a devětkrát si připsal asistenci.

Cesc Fabregas se probíjí mezi dvojicí protihráčů.
Cesc Fabregas (vlevo) a Oscar.
Fotbalista Chelsea Oscar.
Souboj ve vzduchu. Eden Hazard (vlevo) vs. Mauricio.

Hosté dokázali v 62. minutě vyrovnat, Ferovu přízemní střelu za Courtoisova záda patičkou usměrnil Austin, jenž je s pěti brankami nejlepším střelcem QPR. „Blues“ přesto dosáhli na osmou výhru v sezoně, čtvrt hodiny před koncem ve vápně fauloval Vargas a Hazard penaltu s přehledem proměnil.

Belgický reprezentant se v Premier League k pokutovému kopu postavil poosmé a drží stoprocentní bilanci. Chelsea zůstává jediným neporaženým týmem v lize.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo

Newcastle - Liverpool 1:0 (73. Pérez)

Arsenal - Burnley 3:0 (70. a 90.+1 Sánchez, 72. Chambers)

Chelsea - QPR 2:1 (32. Oscar, 75. Hazard z pen. - 62. Austin)

Everton - Swansea 0:0

Hull - Southampton 0:1 (3. Wanyama)

Leicester - West Bromwich 0:1 (47. vlastní Cambiasso)

Stoke - West Ham United 2:2 (33. Moses, 55. Diouf - 60. Valencia, 73. Downing).

Arsenal vstřelil všechny tři branky proti Burnley v druhém poločase. V 70. minutě otevřel skóre Sánchez, o dvě minuty později na něj navázal obránce Chambers.

Na konečných 3:0 upravil v nastavení svým sedmým gólem v sezoně znovu Sánchez. „Kanonýři“ na domácím hřišti neprohráli už 23. utkání v řadě, Burnley zůstává poslední a na první výhru stále čeká. Český reprezentační záložník Tomáš Rosický zůstal pouze na lavičce Arsenalu.

Southampton zvítězil díky Wanyamově brance ze třetí minuty na půdě Hullu 1:0 a v tabulce zůstává druhý o čtyři body za Chelsea. S pěti obdrženými brankami v deseti zápasech má nejlepší obranu v lize.

West Ham prohrával na hřišti Stoke už 0:2, zásluhou Valencii a Downinga však dokázal uhrát alespoň remízu a se 17 body je pátý. O skóre za Arsenalem a Manchesterem City, který má zápas k dobru.

O zisku tří bodů pro Newcastle v zápase s Liverpoolem rozhodl v 73. minutě Pérez, když mu obránce hostů Moreno nechtěně přiťukl míč v pokutovém území.

Španělský útočník vstřelil rozhodující branku také v předchozím ligovém utkání na hřišti Tottenhamu (2:1). Newcastle v posledních čtyřech zápasech získal deset bodů, „Reds“ přerušili sérii čtyř ligových duelů bez porážky.