Anaheim v sedmém duelu padl. O Stanley Cup si zahraje Chicago

7:34
NEW YORK - Hokejisté Chicaga postoupili potřetí za posledních šest let do finále play off NHL. Letošní účast si zajistili sobotní výhrou 5:3 na ledě Anaheimu v sedmém utkání finále Západní konference. O Stanley Cup, který Blackhawks v letech 2010 a 2013 vyhráli, se utkají s Tampou, první zápas se hraje ve středu na Floridě.

Zahraje si útočník Chicaga Andrew Shaw ještě v letošní sezoně? foto: Reuters

Zatímco v pátečním utkání č. 7 mezi New Yorkem Rangers a Tampou se hrál opatrný hokej a Lightning rozhodli o svém vítězství 2:0 dvěma góly až ve třetí třetině, zápas v Anaheimu žádné velké drama nenabídl. Hosté už v první třetině získali dvoubrankový náskok díky dvěma trefám kapitána Jonathana Toewse, na začátku druhého dějství přidal třetí gól Brandon Saad a ve 34. minutě zvýšil už na 4:0 slovenský útočník Marián Hossa.

Teprve poté se probudili i domácí - 69 sekund před druhou sirénou poprvé překonal Coreyho Crawforda v brance Chicaga Ryan Kesler, v 52. minutě snížil na 2:4 Corey Perry. Jenže už o dvě minuty později Brent Seabrook využil druhou přesilovou hru Blackhawks v zápase a vrátil hostům pohodlné tříbrankové vedení, které Ducks znovu zkorigovali až v poslední minutě.

Ze hry o stříbrný pohár lorda Stanleyho jsou tak čeští útočníci Jiří Sekáč a Tomáš Fleischmann, kteří v utkání odehráli v dresu Anaheimu něco přes dvanáct minut. Hokejový grál tedy získají buď Ondřej Palát s Andrejem Šustrem z Tampy, nebo Michal Rozsíval, který však Chicagu ve finále kvůli zlomenině kotníku nepomůže.