Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

'Americký souboj': favorit z Chile porazil Honduras těsně 1:0

14:24aktualizováno  15:36
NELSPRUIT/PRAHA - Začaly poslední duely prvního kola základních skupin MS. V úvodním zápase skupiny H na sebe narazili fotbalisté Chile a Hondurasu. A jihoamerický favorit svou úlohu zásluhou trefy Beausejoura ze 34. minutě zvládl. Hondurasu se nepovedlo vyrovnat ani přes tlak v posledních pěti minutách souboje.

Chile - Honduras. foto: Reuters

Skupina H. Fanoušci posledních čtyř celků se konečně dočkali. Fotbalisté superfavoritů ze Španělska a trojlístku Švýcarsko, Chile a Honduras ve středu také vstoupili na jihoamerické fotbalové kolbiště.

Zápas Chile-Honduras se má stát takovým předkrmem před evropským soubojem Španělsko-Švýcarsko. A v prvním poločase servírovali hráči obou "amerických" zemí (Chile leží v Jižní Americe, Honduras patří mezi středoamerické země) vcelku pohledné menu.

Teda v "jihoafrickém" měřítku, na šampionátu totiž zatím bylo hezkých fotbalových okamžiků jako šafránu. Nejenže se oba týmy prezentovaly sympatickou hrou nahoru-dolů, ale nabídly fanouškům také šance.

Chile - Nový Zéland.

Především Chilané si vytvářeli před pokutovým územím velký tlak a k zakončení chyběl občas jen pověstný vlásek. Jako například ve 26. minutě, kdy zahrozil hlavou po rohovém kopu Vidal, ale nemířil přesně. Ve 34. minutě již vše klaplo.

Fernández se krásně proháčkoval po parádní narážečce až do pokutového území a jeho pobídku využil za přispění své ruky a skluzu obránce Hondurasu kanonýr Beausejour - 1:0. Kanonýr mexické Amériky vládl se svými spoluhráči také ve druhé půli.

Chile - Honduras.

Do tří velkých šancí se dostal především hvězdný Alexis Sánchez, skvělými zákroky se ale pokaždé blýsknul gólman středoamerického outsidera Valladares. Nejlepší okamžik si schoval pro 64. minutě, kdy jej nedokázal Sánchez překonat ani volejem z pěti metrů.

Fotbalisté Hondurasu se v závěru duelu dokázali stále častěji natlačit před chilskou branku, stoprocentní brankovou příležitost si však i přes enormní snahu vypracovat nedokázali. Chile tak po zásluze, i když s obtížemi, doklopýtalo k nejtěsnější výhře 1:0 a ujalo se vedení v tabulce skupiny H.

MS ve fotbale - základní skupina H

Honduras - Chile 0:1 (0:1)
Branka: 34. Beausejour. Rozhodčí: Maillet (Seych.) - Menkouande (Kam.), Hassani (Tun.). ŽK: W. Palacios - Carmona, Fernández. Diváci: 32.664.

Honduras: Valladares - S. Mendoza, Chávez, Figueroa, Izaguirre - Álvarez, Guevara (66. Thomas), W. Palacios, Espinoza - Pavón (60. Welcome), Núněz (78. Martinez). Trenér: A. Mendoza.

Chile: Bravo - Isla, Ponce, Medel, Vidal (81. Contreras) - Millar (52. Jara), Carmona, Fernández - Sánchez, Valdivia (87. González), Beausejour. Trenér: Bielsa.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...