Americký golfista Phil Mickelson dobyl British Open

19:01
LONDÝN - Americký golfista Phil Mickelson poprvé v kariéře vyhrál British Open. Svůj pátý titul kategorie major získal výborným výkonem v posledním kole, kdy zahrál pět ran pod par hřiště v Muirfieldu. To se v průběhu turnaje povedlo už jen jeho krajanovi Zachu Johnsonovi v 1. kole.

8. Phil Mickelson - americký golfista. Celkový příjem za minulý rok: 53,2 milionu dolarů, z toho si vydělal přímo sportem: 5,2 milionu dolarů. foto: Reuters

Světová jednička Tiger Woods se v průběhu turnaje zhoršoval, což dnes potvrdil třemi ranami nad par hřiště. Klesl tak na dělené šesté místo a znovu prodloužil své pětileté čekání na další vyhraný major.

To Mickelson se dočkal poprvé od roku 2010. Po druhých místech na British Open 2011 a na letošním US Open tentokrát využil chyb soupeřů a z devátého místa po třetím kole poskočil až do čela. Jako jediný se v součtu všech čtyř kol dostal pod par hřiště s 281 údery.

Druhé místo vybojoval Švéd Henrik Stenson, který tak zaznamenal největší úspěch kariéry. Dosud byl na majoru nejlépe čtvrtý na PGA Championship v roce 2008. O třetí místo se podělili Ian Poulter, Adam Scott a Lee Westwood, který v závěrečném dnu přišel o průběžné vedení.