Je jí 21. Fenomenální Shiffrinová má přesto už čtvrtý malý glóbus za slalom

20:09aktualizováno  21:05
SQUAW VALLEY - Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová získala v 21 letech už počtvrté malý křišťálový glóbus pro nejlepší slalomářku Světového poháru.

Mikaela Shiffrinová. foto: Reuters

Olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa měla další trofej jistou už v průběhu prvního kola dnešního slalomu ve Squaw Valley, které nedokončila její poslední konkurentka Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. Na finále Světového poháru do Aspenu pojede Shiffrinová už jako jistá vítězka disciplíny.

V polovině kalifornského závodu je Shiffrinová průběžně druhá o dvě setiny za Švýcarkou Wendy Holdenerovou. Čtvrté místo patří Šárce Strachové s odstupem 72 setin na Holdenerovou. O tři desetiny lépe než česká exmistryně světa zvládla úvodní jízdu Slovenka Petra Vlhová, které patří třetí pozice.

V druhém kole se představí i druhá česká závodnice Martina Dubovská, která obsadila poslední postupové 30. místo. Na 31. příčku odsunula Srbku Nevenu Ignjatovičovou o jedinou setinu sekundy. Dubovská má šanci bodovat podruhé v sezoně po 18. místě v prosincovém slalomu v Semmeringu, kde dosáhla životního úspěchu v SP.

Federica Brignoneová z Itálie, Mikaela Shiffrinová z USA a Francouzka Tessa...