Ajax bez Černého v úvodním semifinále Evropské ligy doma smetl Lyon 4:1

21:01
AMSTERODAM - Fotbalisté Ajaxu Amsterodam v úvodním semifinále Evropské ligy doma porazili Lyon 4:1 a mají na dosah první pohárové finále od roku 1996. Tehdy v Lize mistrů podlehli na penalty Juventusu Turín. Český záložník Václav Černý opět chyběl v nominaci nizozemského týmu.

Fotbalisté Ajaxu slaví. foto: ČTK/AP

Odveta v Lyonu se odehraje příští týden ve čtvrtek. Druhé semifinále EL mezi Celtou Vigo a Manchesterem United je na programu tento čtvrtek.

Ajax k sedmé domácí pohárové výhře za sebou nakročil už v prvním poločase. Ve 25. minutě otevřel skóre Traoré, který hlavou lehce tečoval Ziyechův přímý kop. Traoré už za devět minut další hlavičkou vyslal do úniku Dolberga a ten propálil brankáře Lopese.

Krátce po pauze Younes zužitkoval Ziyechovu přihrávku za obranu. Olympique v 66. minutě zápas zdramatizoval díky přesné ráně Valbueny. Už za pět minut však domácí opět rozebrali obranu Lyonu a rychlou akci zakončil druhou trefou Traoré. Třetí asistenci si připsal Ziyech.

Ajax Amsterodam - Olympique Lyon 4:1 (2:0)

(Úvodní semifinále fotbalové Evropské ligy)

Branky: 25. a 71. Traoré, 34. Dolberg, 49. Younes - 66. Valbuena. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). ŽK: De Ligt, Traoré - Gonalons. Diváci: 52.141.

Ajax: Onana - Tete, Sanchez, De Ligt, Riedewald - Klaassen, Schöne (71. Van de Beek), Ziyech - Traoré, Dolberg (88. Neres), Younes (79. Kluivert). Trenér: Bosz.

Lyon: Lopes - Jallet (69. Rafael), Nkoulou, Diakhaby, Morel - Tousart (58. Ghezzal), Gonalons - Cornet (76. Lacazette), Tolisso, Valbuena - Fekir. Trenér: Génésio.