AC Milán ztratil první body pod trenérem Seedorfem a zůstává devátý

22:59
ŘÍM - Fotbalisté AC Milán remizovali ve 22. kole italské ligy na svém hřišti s FC Turín 1:1. Pod novým trenérem Clarencem Seedorfem tak v lize poprvé ztratili body a zůstali devátí. Fiorentina prohrála s Cagliari 0:1 a kvůli první porážce po šesti utkáních ztrácí na čtvrté příčce dál tři body na třetí Neapol.

Trenér fotbalistů AC Milán Clarence Seedorf foto: ČTK/AP

Hráči FC Turín šli do duelu z lepší pozice a své postavení v tabulce potvrdili vedoucím gólem v 18. minutě. Útočník Ciro Immobile postupoval po přihrávce Emiliana Morettiho od poloviny hřiště, na hranici pokutového území si položil obránce Danieleho Boneru a obstřelili brankáře.

AC před týdnem otočil duel s Cagliari dvěma góly v posledních třech minutách, tentokrát však bez vykartovaného útočníka Maria Balotelliho stihl jen vyrovnat. O branku se postaral nečekanou dělovkou zpoza vápna stoper Adil Rami, který se za milánský tým trefil poprvé.

O vítězství Cagliari nad Fiorentinou rozhodla 39. minuta, kdy faul Facunda Roncaglii potrestal z pokutového kopu Mauricio Pinilla. Sardinský tým se dočkal výhry po šesti utkáních, z nichž poslední tři prohrálo.

I souboj Udine s Boloňou rozhodla penalta. Základ k výhře Udine 2:0 položil v 15. minutě z pokutového kopu Antonio Di Natale, v nastavení druhého poločasu pojistil výhru hostů Nicolás López.