AC Milán zdolal Udine, Plašil s Catanií na body nedosáhl

23:15
MILÁN - Fotbalisté AC Milán porazili v 8. kole italské ligy Udine 1:0 a po třetí výhře v sezoně jim patří sedmé místo, dva body od pohárových příček. Tříbodový zisk zajistil domácím v prvním poločase druhým gólem v sezoně Slovinec Valter Birsa.

Fotbalista AC Milán Kaká foto: Reuters

Cagliari - Catania 2:1 (26. Ibarbo, 84. Pinilla - 5. Borgessio)

AC Milán - Udine 1:0 (22. Birsa)

Sedmadvacetiletý záložník, který do Milána přišel v létě z FC Janov, se prosadil ve 22. minutě po přihrávce Brazilce Robinha technickou střelou z hranice velkého vápna. Domácí potřetí za sebou vstřelili před svými diváky jedinou branku a i přes výhru ztrácejí na čelo ligy třináct bodů.

Třetí porážku od svého příchodu do Catanie zažil český reprezentant Jaroslav Plašil. Pošesté v řadě nastoupil v základní sestavě, jeho tým však prohrál na hřišti Cagliari 1:2. Střelec úvodní branky Segundo Ibarbo navíc neproměnil v 41. minutě pokutový kop. Hosté, kteří hráli padesát minut bez vyloučeného Nicoly Legrottaglieho, přišli o body krátce před koncem po trefě Mauricia Pinilly.