AC Milán na výhru nenavázal. V Itálii ztratil další body s Livornem

20:07aktualizováno  22:44
ŘÍM - Fotbalisté AC Milán nenavázali na vítězství v Catanii a ztratili body v pátém z posledních šesti utkání. Dnes přišli o brzké vedení a nakonec na hřišti Livorna až těsně před koncem zachránili remízu 2:2. Neapol dvakrát přišla o vedení nad Udine a kvůli domácí remíze 3:3 nevyužila šanci bodově dostihnout druhé AS Řím.

Smutní fotbalisté AC Milán Mario Balotelli (vlevo) a Kaká foto: Reuters

Italská fotbalová liga - 15. kolo

Livorno - AC Milán 2:2 (26. Siligardi, 58. Paulinho - 7. a 84. Balotelli)

Neapol - Udine 3:3 (38. a 41. Panděv, 71. Dzemaili - 45.+1 vlastní Fernández, 70. Fernandes, 81. Basta)

AC Milán minulý týden v Catanii (3:1) ukončil pětizápasové čekání na vítězství v Serii A, ale dnes navázal spíš na předchozí výkony. V Livornu sice po zásahu Maria Balotelliho ze sedmé minuty vedl, jenže soupeř, který byl před dnešním duelem jen o skóre nad sestupovým pásmem, výsledek otočil.´V 26. minutě se napřed prosadil Luca Siligardi a stejný hráč třináct minut po změně stran připravil i gól pro druhého útočníka Paulinha. AC zachránil alespoň remízu sedm minut před koncem z přímého kopu Balotelli, který v závěru ještě nastřelil břevno.

Milánský tým má ve vyrovnaném středu tabulky po dnešku na osmé příčce na šestnácté Livorno jen pětibodový náskok, zato na první Juventus ztrácí 22 bodů. Neapol si vypracovala dvoubrankový náskok v závěru poločasu, když se dvakrát prosadil Goran Panděv. Makedonský útočník napřed prostřelil brankáře Udine zblízka po rohovém kopu a za tři minuty z otočky zužitkoval průnik Gonzala Higuaína. Ještě před změnou stran ale snížil vlastní brankou stoper Federico Fernández.

V 70. minutě se hostům vyplatil vysoký presink, když hned po zisku míče zaskočil brankáře Rafaela Cabrala vyrovnávacím gólem záložník Bruno Fernandes. Neapol hned z protiútoku zásluhou Blerima Dzemailiho získala těsný náskok zpět, jenže poslední slovo měl srbský záložník Dušan Basta, který v 81. minutě nadvakrát stanovil konečné skóre na 3:3.